Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény

17.5.2011 | Jana Henychová | Bazény | Komentárov 0 |

Letné obdobie sa pomaly blíži a s ním prichádza aj prvé kúpanie vo vonkajších bazénoch. Ak už na vašej záhrade nejaký bazén máte, alebo sa ešte len na jeho stavbu chystáte, potom iste uvítate ako praktickú súčasť kvalitné zastrešenie.

Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény  - foto, Hyperbyvanie.sk

Existuje celkom veľa spôsobov, ako si bazén na chladnejšie obdobie zakryť. Obyčajná plachta alebo pevný poklop síce po praktickej stránke dostatočne spĺňajú svoju funkciu, ale čo sa týka samotnej estetiky alebo dlhodobého užívania, nie je to najlepšie riešenie. Aby vám ochrana bazéna vydržala čo najdlhšie a zároveň bola na pohľad vkusná a moderná, potom sa vám oplatí investovať radšej do pevného a kvalitného zastrešenia. Pre naše bazény si môžeme vybrať zastrešenie z dvoch základných typov. A to buď prenosné alebo posuvné.

Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény , fotka

Ak budete chcieť budúce zastrešenie presúvať aj mimo bazén, potom sa vám určite oplatí prenosný typ. Zastrešenie môžete v prípade potreby ľahko a rýchlo presunúť na ľubovoľné miesto vašej záhrady, kam sa vám zachce. Mobilné zastrešenie sa tak trochu podobá stanu, a preto nie je problém ho aj pre tento účel využiť. Napríklad, ak budete na záhrade organizovať nejakú párty alebo rodinnú oslavu a náhle sa dostaví nepriaznivé počasie, nie je nič stratené. Tento bazénový kryt môžete ľahko využiť ako záhradný stan. Prenosné zastrešenie pre bazény je vyrobené z ľahkých materiálov a preto s ním môžete ľahko manipulovať. Vďaka jeho jednoduchej konštrukcii z hliníkovej zliatiny ho môžeme ľahko zostaviť aj rozložiť. Samotná fólia je vyrobená zo špeciálneho materiálu, ktorá je vysoko odolná proti ultrafialovému žiareniu. Jeho ďalšou výhodou je, že sa upevňuje bez montáže a nemusí sa vyhotovovať žiadny zložitý stavebný plán.

Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény , fotka

Ak si chcete kupovať skutočne pevné a trvalé zastrešenie, ktoré zostane súčasťou bazéna, potom je lepšie nechať si zhotoviť posuvný kryt, ktorý vám môže zaistiť hneď niekoľko výhod naraz. Jednou z dôležitých predností tohto krytu je, že sa budete môcť počas roka vo vonkajšom bazéne kúpať častejšie, než len za vysokých letných teplôt a prudkého slnečného počasia. Steny zastrešenia zabezpečia účinnejšie pôsobenia slnka pri ohreve vody v bazéne. Spodná strana čiel je opatrená tesniacou fóliou a tak zabraňuje unikaniu tepla a vniknutiu nečistôt. Tí z vás, ktorí by našli odvahu kúpať sa v takto krytom bazéne celoročne, odporúčame kombinovať zastrešenie s prídavným vyhrievaním bazénu. Potom si zaplávate v teplej vode vášho bazéna aj v chladnejších mesiacoch počas roka. Stabilitu drží vysústružené koľajisko upevnené na okrajoch bazéna, vďaka ktorému možno v prípade potreby zastrešenie odsunúť. Za horúceho letného počasia tak môžete mať bazén štandardne odkrytý a až sa slnko zatiahne a teplota klesne, zase ho späť zakryjete. Pre zvýšenie bezpečnosti môžete mať taký model krytu aj s možnosťou uzamknutia.

Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Prenosné a posuvné zastrešovanie pre bazény zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »