Diktát bazénovej módy

14.12.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Bazény | Komentárov 0 |

Bazény sa stávajú čoraz bežnejšie súčasťou výbavy rodinných domov. ,,Diktát módy sa prirodzene prejavuje aj v tejto oblasti. Bazény sú ale zároveň jedným z ukazovateľov zvyšujúcej sa úrovne života a bývania, "tvrdí Rudolf Pejša, konateľ spoločnosti Desjoyaux.

Bazén je stavebné dielo z mnohých prvkov, vyžadujúci zodpovednú a skúsenú prácu odborníkov rôznych povolaní. Je potrebné zvážiť predovšetkým dva aspekty, totiž jednoliaty korpus, ktorý udrží vodu a filtračný systém, zaručujúci, že voda bude čistá. Bazén sa musí začleniť do prostredia vašej záhrady svojim tvarom, svojimi rozmermi i umiestnením. Na ich správnej voľbe, aj od hĺbky bazénu závisí pohodlie pri jeho používaní. Jeho riešenie mu musí dať pevnosť aj dlhodobú odolnosť, pritom však musí umožniť rýchlu výstavbu.

Na detailoch záleží

Schodisko je nesporne najvýraznejším doplnkom pre zvýšenie pohodlia vášho bazéna ako pre malých aj pre dospelých: umožňuje ľahký vstup do vody a súčasne predstavuje plochu vhodnú pre odpočinok a rozhovory "s nohami vo vode".

Rozumný odhad  

V žiadnom prípade nemožno šetriť na projekte. Odborná firma, špecializovaná na projekty bazénov, zabezpečí dokonalým projektom bezproblémovú prevádzku, osvedčenú technológiu montáže bazéna a v rámci možností aj ekonomickú formu vykurovania. Ponuka je vďaka bohu široká, chce to len dôsledne preskúmať a zohnať si referencie jednotlivých dodávateľov. Ušetriť v zmysle "niečo vyškrtnúť", to sa asi nedá. Môžeme snáď jedine posúdiť, ako veľký bazén naozaj potrebujeme a budeme využívať a či naše nároky neuspokoja premyslený koncept bazéna menšieho a optimálne tvarovaného. Každému je príjemné vžiť sa do úlohy človeka, ponoriaceho sa po ráne do bazéna veľkosti tenisového kurtu. Triezvy človek si však uvedomí, že mu netreba "dvadsaťpäťky", že rovnakú službu preukáže aj dĺžka 5, 6 alebo 8 metra. 

Koľko to stojí

Ceny záhradných bazénov sa pohybujú od niekoľko tisíc pri nadzemných bazénov až po niekoľko stotisíc korún pri bazénoch zapustených do krajiny. Rozdiel v ich životnosti, odolnosti tomu aj zodpovedá.

Pozor na konečnú cenu

Väčšina firiem ponúka akčné sezónne ponuky, ktoré udivujú neuveriteľne nízkymi cenami. Nenechajte sa však nachytať hneď na tú prvú a vždy si firmu dobre preverte. Presvedčte sa, čo konkrétne obsahuje, nemusia v nej totiž byť zahrnuté výkopové a montážne práce, filtračné zariadenia alebo ďalšie finančne nákladné položky. Finálna cena sa tak môže pohybovať od desiatky tisíc vyššie. Internetové stránky s referenciami, ale predovšetkým osobná návšteva predajcu, vám dobre poslúži pri výbere firmy.

Záruka a výber dobré firmy


Úspešné svetové firmy s dlhoročnou tradíciou sú pre zákazníkov určitou zárukou do budúcnosti. Nestane sa vám napríklad, že po piatich alebo desiatich rokoch, až budete zháňať servis alebo bazén modernizovať, bude firma už zrušená. U kvalitných bazénov by mala byť normálna záruka minimálne desať rokov. Odborný personál by mal byť schopný upozorniť zákazníka nielen na prednosti, ale aj prípadné úskalia jednotlivých typov bazénov, na doplnky aj potrebnú údržbu. Po vypočutí požiadaviek zákazníka odporučí kvalitná bazénová firma každému podľa jeho finančných a priestorových možností také riešenie, ktoré je pre neho najvhodnejšie. Do 24 hodín sú odborníci schopní vytvoriť na mieru projekt vrátane riešenia ohrevu, odvlhčenia alebo zastrešenia pre vonkajšie bazény. Podrobný cenový rozpočet je samozrejmosťou, pričom cena je konečná.

text: Jiří Kropylák

foto: DESJOYAUX
 

Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 4

Diskusia

Článok Diktát bazénovej módy zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »