Vírivé vane alebo bazény

19.7.2007 | Jan Smidak | Bazény | Komentárov 0 |

Nechajte vodu, nech vás nadnáša, uvoľní a zbaví stresu a psychickej a fyzickej únavy. Zapáľte sviečky, pustite si svoju obľúbenú hudbu a už nič nebráni položiť sa na svoje obľúbené sedadlo a nechať si masírovať telo.

Pre relax a unavené telo

Zvlášť efektívne pôsobí, ak si nasmerujete prúd vody na bolestivé pletence nervov na chrbtici. Pre uskutočnenie vášho vodného sna však potrebujete spoľahlivého partnera, ktorý vám ponúkne kompletný servis, počínajúc projektom, končiac pozáručným servisom a údržbou. Tým je česká firma POOLSTAR, s.r.o. ktorá vám poradí a ponúkne takú výbavu vášho bazéna, ktorý vám bude presne vyhovovať a po celé roky slúžiť k vašej spokojnosti bez porúch a ďalších investícií. Záleží len na variante, ktorú sú zvolíte.

Pohoda v domácom prevedení


Vírivé vane slúžia k bežnému kúpaniu a umývaniu, ale zároveň slúžia k hydroterapeutickým účelom. Voda vo vani nezostáva a po každom použití sa vypúšťa. Je to dané podstatne menšim objemom vane, než vo vírivých bazénoch.

Možností máte niekoľko


Základný systém firmy POOLSTAR s.r.o. obsahuje vaňu, nosnú konštrukciu a vypúšťací systém. Ďalej potom volíte masážny systém, alebo perličkovú masáž (veľa malých vzduchových trysiek na dne), alebo hydromasáž s terapeutickými tryskami na boku vane s možnosťou zintenzívnenia masáže privzdušňovaním a podsávacím efektom (takzvaný venturi efekt). Obidva systémy je možné prevádzkovať súčasne.

Moderné a jednoduché riešenie


Ovládanie elektrických systémov je riešené bezpečnými senzorovými nízkonapäťovými tlačítkami, alebo pneumatickými spínačmi. K systému je možné dodať ďalšie zariadenie, ako je podvodné osvetlenie 12V, predhrievanie vzduchu pre perličkovú masáž, alebo dezinfekčné zariadenie pre automatickú dezinfekciu vane po skončení kúpania. Niektoré systémy dovoľujú aj reguláciu vzduchu pri perličkovej masáži a to prednastavením na dúchadle, alebo v inteligentnejších prevedeniach priamo z okraja vane. Vane sú vyrobené zo sanitárneho akrylátu, zosilnené skleným vláknom. Vnútorné armatúry sú najčastejšie vyrobené z plastu, s možnosťou voľby typu a farby povrchu.

Vírivé bazény


Ak chcete mať svoj whirlpool len k hydroterapeutickým účelom a relaxácii, potom vám POOLSTAR s.r.o. ponúka vírivkové bazény. Objem týchto bazénov je od 500 do 2500 litrov. Z dôvodov veľkej spotreby vody pri používaní sa voda nevypúšťa a bazén zostáva trvale napustený. Základné vybavenie týchto bazénov obsahuje filtračné zariadenie s obehovým čerpadlom. Zároveň musí byť voda vyhrievaná, a to buď elektrickým ohrevom (cca 3-11 kW), alebo tepelným výmenníkom z vyhrievacieho systému kotla.

Dnu aj von


Bazény sú väčšinou určené pre vnútorné použitie, ale existujú aj také, ktoré sa dajú prevádzkovať vonku. Vírivkové bazény sa dajú zapustiť do zeme alebo voľne postaviť na povrch - tie sú spravidla obložené dreveným obkladom. Masážny systém je zhodný s vírivkovými vaňami. Pri hydromasáži sa dajú voliť rôzne druhy trysiek s rôznym spôsobom masáže (rotačná, pulzujúca alebo priama). Bazény môžu byť ďalej vybavené podvodným svetlom 12V, dávkovacím systémom pre dezinfekciu alebo ozonizátorom. Pre tepelnú izoláciu a tým aj lacnejšiu prevádzku sa používa krycia doska z polystyrénu, prípadne aj z iných materiálov.


Text: Martin Nejedlý, POOLSTAR s.r.o.
Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 8

Diskusia

Článok Vírivé vane alebo bazény zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »