Mať svoje more na záhrade

19.7.2007 | Jan Smidak | Bazény | Komentárov 0 |

Záhradné a vnútorné bazény zažili veľký boom na začiatku 90. rokov, kedy sa veľmi rýchlo stali synonymom pohody a luxusu. V súčasnej dobe sa bazény stávajú samozrejmou súčasťou vybavenia rodinných domov, kde vytvárajú prostredie vhodné ku každodennej relaxácii.

Plávanie je šport, ktorý nemôžete nahradiť inou pohybovou aktivitou. Striedavé zaťažovanie a uvoľňovanie jednotlivých partií tela pôsobí priaznivo na ich vývoj a telo sa nám tak rovnomerne rozvíja. Vodné prostredie má tiež pozitívny vplyv na funkciu krvného obehu, znižuje tepovú frekvenciu, harmonizuje sa dýchanie. Odlišné teploty vzduchu a vody otužujú celý organismus a pôsobia tak preventívne proti najrôznejším chorobám.

Vonkajší, alebo vnútorný


Pokiaľ si chcete vybrať bazén, rozhodne to nie je jednoduchá záležitosť. V mnohých prípadoch vo výbere hrá úlohu viac faktorov. Cena, kvalita, design, následná údržba, veľkosť bazéna a okolných plôch. Keď si chcete zriadiť bazén, musíte si tiež položiť otázku, ako často ho budete využívať. Pokiaľ celoročne, je dobré sa rozhodnúť pre vnútorný bazén, pokiaľ len v teplých mesiacoch, potom je vašou voľbou vonkajší záhradný bazén.

Existuje veľa možností


Odpoveď na túto otázku sa tiež odrazí v spôsobe ohrevu vody a zastrešenia či zakrytia vášho bazéna. To sa dá riešiť rôznymi spôsobmi a záleží na každom jednotlivcovi, ktorý druh si zvolí. Pokiaľ ste náruživý športovec, či vodomil, je rozhodnuté už predom a vaša voľba bude vnútorný bazén. Ak chcete však bazén len na letné horúce dni, zvoľte bazén vonkajší.

Koľko bude stáť


Nejde len o to, kúpiť si bazén, ale s kúpou bazéna súvisí aj stavebná príprava. Teda projektová dokumentácia, výkop, betonáž a armovanie, následné osadenie telesa bazéna (záleží na druhu bazéna), zapojenie technológie – filtrácia, ohrev a nakoniec úpravy okolných plôch. S týmto všetkým je potrebné počítať a toto všetko je potrebné v konečnom dôsledku nejakým spôsobom zafinancovať. V závislosti na materiáli, z ktorého je bazén vyrobený, veľkosti a príslušenstve sa cena bežného bazéna pohybuje rádovo v desiatkach až stovkách tisíc korún. A to nie je čiastka zanedbateľná, na druhej strane však ale nie závratná pre toho, kto výhody súkromého bazéna skutočne využije.


text: Zdeněk Polák

foto: USSPA,Desjoyaux, SoftTUB, archív

Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 8

Diskusia

Článok Mať svoje more na záhrade zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 217 príspevkov

Moncler Mens Tib Quilted Slim Down Vest 22 [d: moncler sale moncler outlet...

Replica Longines Master Collection L2.738.4.7: swiss replica watches aaa+ swiss...

Fake Omega Watches Polished Quartz Series 123: omega watches on sale omega watches...

Replica Bell & Ross Relógios, Bell & Ross Rel: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Kaufen Sie Günstige Herve Leger Bandage -Klei: Herve Leger Verkauf Herve Leger...

Replica Top brand watches: [b][url=http://www.ai88w.com/]swiss...

AAA + Audemars Piguet Relojes, Audemars Pigue: mejores réplicas de relojes...

Zdenka: Kde sa dá takáto závlaha kúpiť? Neviem...

Ďalšie príspevky »