Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše

20.11.2009 | Pavel Kotrč | Bazény | Komentárov 1 |

V našich zemepisných šírkach sa strecha nad bazénom stáva pomaly nevyhnutnosťou. Nielenže až o štvrť roka predĺži kúpaciu sezónu, ale šetrí aj náklady na ohrev bazénovej vody, na údržbu, na bazénovú chémiu. Navyše ochráni deti a domáce zvieratá pred nechceným vykúpaním.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk
Okrem pevného zastrešenia, ktoré môže byť z rôznych konštrukčných materiálov, teda nielen z ocele a skla, získava na popularite a priazni predovšetkým zastrešenie mobilné zložené z dielov, ktoré sa teleskopicky zasúvajú do seba. Každý segment je možné posúvať samostatne, u niektorých typov je možné aj celé zastrešenie odsunúť mimo bazén. Variabilitu skladačky hocikedy umocňujú demontovateľné čela a rôzne druhy posuvných dverí. Ako už bolo povedané, má zastrešenie okrem iného zásluhu aj na tom, že do bazéna padá menej nečistôt, takže sa voda nemusí tak často čistiť a toľko upravovať, ako by bolo potrebné bez zakrytia. Bežná údržba zastrešenia je minimálna: stačí občas umyť konštrukcie a výplne mäkkou hubkou alebo handričkou a mydlovou vodou, v zime je potrebné sumarizovať z konštrukcie sneh.

Nízke, oblúkové, podchodzia

Jedným z východiskových parametrov výberu zastrešenia je jeho výška. Nízke zastrešenie sú menej náročné na investíciu a veľmi nenápadné, takže dobre splynú so svojím okolím. Minimalistickú ochranu supernízkeho zastrešenia (výška cca 50 cm) ocenia hlavne tí, ktorým ide v prvom rade o plávanie. Podchodzie zastrešenie poskytuje najviac komfortu, je však najdrahšie a najviac zasahuje do konečného vzhľadu záhrady. S minimálnou vnútornou výškou 180 cm môže zároveň slúžiť aj ako zimná záhrada a príjemné miesto pre rodinné posedenie. Oblúkové zastrešenie predstavuje kompromis oboch variantov. Poskytuje dostatočný komfort a možno ho považovať za staticky najodolnejšie voči pôsobeniu vetra a snehu, aj preto sa hodí na inštaláciu v horských oblastiach.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

Ľahkosť a odolnosť

Konštrukcie posuvných druhov zastrešenia sa vyrábajú zvyčajne z kvalitnej tvrdenej zliatiny hliníka (AlMgSi) povrchovo upravovanej eloxovaním alebo odolnou práškovou farbou (komaxit). Tvary profilov zodpovedajú typu zastrešenia, v extrémnych horských podmienkach je nutné použiť horizontálne alebo vertikálne výstuže. Pokiaľ ide o farby, je možné vyberať nielen z rôznych odtieňov farebnice vrátane striebornej, ale aj z takzvaného drevodekóru, čo sú imitácie rôznych typov drevín.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

Polykarbonát aj organické sklo

Polykarbonátové dosky dobre vzdorujú slnečnému žiareniu aj nárazom a vynikajú tepelno-izolačnými vlastnosťami. Najčastejšie ide o rôzny farebný predkomôrkový materiál s UV stabilizáciou, silný 10 milimetrov. Štandardom je síce číra forma, na trhu je však aj odtieň mliečny opál, bronz, modrá a zeleň, náročnejších majiteľov bazénov najskôr osloví štruktúrovaný glass fibered (GF-štruktúrovaný sklolaminát). Ak by ste sa chceli vyhnúť skapávaniu vody vyparenej z bazéna a kondenzujúcu na povrchu stien zastrešenia, siahnite po polykarbonátu s úpravou "no drop" (žiadna kvapka). Je transparentnejšie a lepšie pracuje s teplom, takže dokáže prinútiť kvapky vody k rýchlejšiemu odtoku, ktoré nepadajú späť na hladinu (alebo na vašu hlavu). Záujemcovia o lepšiu tepelnú izoláciu zastrešenia by mali preferovať zastrešujúce moduly so štvormilimetrovým organickým sklom.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

S koľajnicami alebo bez nich

Jednotlivé moduly niektorých typov zastrešenia sa pohybujú po jednostranných alebo obojstranných koľajniciach z tvrdenej zliatiny hliníka. Posuv zabezpečujú silikónové kolieska. Bezkoľajnicové systémy zastrešenia umožňujú zložiť moduly na úplný koniec bazéna bez toho, aby v jeho okolí vadili koľajnice, ktoré na viac môžu znamenať nebezpečenstvo pre bosé nohy a pridávajú aj starosti s údržbou a čistením.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

Než vyplníte objednávku

Je potrebné mať po ruke presné rozmery bazénu, teda údaje o jeho vonkajšej šírke a dĺžke, o dĺžke aj výške zastrešenia a výške bazénového lemu. Pozornosť venujte aj výberu a umiestneniu dverí - od toho sa totiž bude odvíjať výsledný počet modulov a základná cena. Dvere si možno v závislosti na výške a tvaru zastrešenia vybrať jedno alebo dvojdielne posuvné (v bočnom alebo čelnom prevedení), klasické pravo alebo ľavostranné, firmy majú v ponuke aj dvere na pánty. Existuje aj variant zvaný "klapačka", kedy sa čelo dverí dvíha nad bazén a tvorí akúsi striešku. Pri nízkych zastrešeniach sa osvedčili bočné dvere.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.sk

Aby sa vlk nažral…

Pre bazény stojace na povrchu, aj úplne alebo čiastočne zapustené do krajiny, je lacným riešením prenosné zastrešenie vyrobené z ľahkej rúrkové konštrukcie, špeciálne textílie Airtex a fólie odolné voči UV žiareniu. Zastrešenie sa ľahko montuje, jeho inštalácia nepotrebuje žiadnu stavebnú prípravu, stačí len upevniť do krajiny pätky konštrukcie.

Zastrešenie bazéna - tri mesiace kúpanie navyše - foto, Hyperbyvanie.skDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 4

Diskusia

Igor: pekne zastresenie aj ceny...< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »