Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh

7.3.2011 | Jana Henychová | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Majitelia psov, ktorí chovajú rôzne plemená, chcú pre svojich maznáčikov vždy to najlepšie. Či už sa jedná o malého jazvečíka alebo pudla alebo veľké bojové plemeno, vždy je treba voliť individuálny prístup. Vnútri bytu sú pre psa vždy veľmi obmedzené pohybové možnosti a tak musíme často navštevovať parky a špeciálne objekty pre cvičenie psov. Ak ale máte dom s dostatočne priestrannou záhradou, je šťastnejší život vášho psa čiastočne zaručený.

Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh  - foto, Hyperbyvanie.sk

Žiadny typ výbehu nie je daný ako celok, a preto si ho môžete zostaviť z ľubovoľných kusov rôznych materiálov spolu so špeciálnou podlahou. Ak ste manuálne zruční, môžete si z drevených líšt a kvalitných kusov plastov vyrobiť napríklad rôzne nadstavby, mostíky, preliezacie tunely, ale predovšetkým kvalitnú búdu, aby sa v ľahkom daždi alebo za teplých slnečných mesiacov mal váš psík kam schovať. Ak obývate dom s dostatočnou výmerou záhrady, potom nie je problém venovať vášmu psíkovi časť plochy, obzvlášť ak ich chováte viac ako jedného. Ak máte psa, ktorý je vám zároveň dobrým strážcom, potom je lepšie vytvoriť výbeh na mieste pri kraji plotu vedľa vchodových dverí.

Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh , fotka

Čo sa týka podlahového materiálu, môžete si ju nechať zhotoviť z farebného plastu či dreva, prípadne si nechať požadovanú plochu vydláždiť kamenným alebo tehlovým materiálom rôzne farebne nakombinovaným. Predovšetkým ho musíme vyberať tak, aby spolu s ďalšími doplnkami boli pre psa bezpečné a pohodlné. To všetko, čo je pre zrak mnohých ľudí z estetického hľadiska zaujímavé, váš pes nemusí oceniť a niektoré tvary a použitý materiál ho môžu skôr odradiť. A preto než sa pustíte do práce, musíte všetko starostlivo zvážiť. Najlepšie sa poradiť so skúseným chovateľom alebo známymi, obzvlášť ak ste náhodou chovateľ začiatočník. Tí, čo už nejakú dobu psíka majú, vás môžu obohatiť o množstvo ďalších skúseností.

Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh , fotka

Ďalšou významnou a neoddeliteľnou súčasťou psieho výbehu sú kvalitné a dobre umiestnené psie hračky. Keďže každé plemeno má iné genetické dispozície, potrebuje odlišný druh zábavy a zodpovedajúce vybitie energie. Niektorý pes je viac hravý, iný chce zase bojovať a hrýzť, a preto musíte zvoliť individuálny prístup. Na rozdiel od ostatných súčastí výbehu je lepšie výrobu psích hračiek zveriť do rúk odborníkov, obzvlášť ak nemáte s takouto výrobou žiadne skúsenosti. Niektoré ostré hrany alebo nevhodný materiál by mohli byť na škodu a spôsobiť trvalý úraz. Tiež je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť, pokiaľ niektorú z hračiek zavesíme špagátom na nadstavbu alebo mostík, aby bolo všetko starostlivo vyrubené a žiadny detail ste nezabudli. A preto vám odporúčame radšej navštíviť niektorý zo špecializovaných obchodov so širokým sortimentom, kde vám poradia, čo je pre konkrétne plemeno psa to najlepšie.

Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh , fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Zaobstarajte vášmu psiemu miláčikovi vonkajší výbeh zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 200 príspevkov

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

FitFlop sandaler Kvinner 2013 nye ankomst, Fr: Christian Louboutin outlet billig...

Hohe Qualität Belstaff Online, Belstaff Outle: belstaff panther belstaff...

relógios Chopard: Réplicas de relógiosRelógios...

Wedding Party Dresses, Bridesmaid Dresses: wedding gowns online best wedding...

Ďalšie príspevky »

Inzercia

Celkom : 92402 inzerátov

20.11. 2018 19:14...

20.11. 2018 19:11<strong><a...

20.11. 2018 19:11...

20.11. 2018 19:10<br><strong><a...

20.11. 2018 19:07<strong><a...

20.11. 2018 19:04...

20.11. 2018 19:03<br><strong><a...

20.11. 2018 19:00<br><strong><a...

20.11. 2018 18:51<strong><a...

20.11. 2018 18:27Ponúkame 1 miesto v spoločnej, zdieľanej,...

Ďalšie inzeráty » Vložiť inzerát