Detské ihrisko na vašu záhradu

25.3.2011 | Jana Henychová | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Nastávajú prvé teplejšie týždne jarného obdobia a tí z vás, ktorí vlastnia rodinný dom so záhradou, môžu začať vykonávať prvé práce. Teraz vám môžeme poskytnúť niekoľko tipov na domáce detské ihrisko.

Detské ihrisko na vašu záhradu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pokiaľ vlastníte dostatočne veľkú záhradu, ponúka sa vám ďaleko väčšia možnosť sebarealizácie a tak môžete priestoru pre deti venovať väčšiu plochu. Jednou z možností je nechať si zhotoviť detské drevené ihrisko, ktoré nachádza univerzálne uplatnenie takmer pre každú prírodnú krajinu, pretože drevený materiál najlepšie splýva s trávou a stromami a vytvára tak najviac prirodzený dojem. Ich konštrukcia býva obvykle vytvorená z lepených rezív ošetrených osobitným lakom alebo zo špeciálne vyrezávaných drevených profilov, ktoré zaručujú dlhú životnosť a predovšetkým stabilitu.

Detské ihrisko na vašu záhradu , fotka

Máte upevnenú základnú konštrukciu a k nej môžete postupne dokupovať rôzne herné zostavy s rebríkmi a preliezačkami, ktoré sú mimo domácej záhrady aj využiteľné pre priestory na verejných priestranstvách, športoviskách a tiež v materských škôlkach. Vďaka dobrému uspôsobeniu jednotlivých dielov sú dostatočným využitím pre pohybové aktivity detí. K základnej konštrukcii môžeme postupne doplniť namontovaním ďalšie jednotlivé prvky ako sú závesné a vahadlové hojdačky alebo pružinové hojdačky, na ktorých môžu deti nájsť skutočné vyžitie.

Detské ihrisko na vašu záhradu , fotka

K zostavám je možné dokúpiť hojdacie moduly s jednou alebo dvoma hojdačkami. Nie každý má dostatočne veľkú záhradu, aby na nej mohol vytvárať detské ihrisko s mnohými vymoženosťami. Ako základná výbava tak môže postačiť niektorá zo zostáv so šmýkačkou a sieťovými prvkami na šplhanie a lezenie. V základnej zostave nezaberú toľko miesta a vaše deti v nich môžu nájsť zaľúbenie. Výhodou sieťových hojdačiek je, že sú technicky jednoduché a nevyžadujú príliš náročné práce na údržbu.

Detské ihrisko na vašu záhradu , fotka

Neoddeliteľnou súčasťou každého detského ihriska je správne vyhĺbené a ohraničené pieskovisko. Keďže sa stáva priestorom pre vyžitie detí predškolského veku, malo by mať predovšetkým okraje s pekným a farebne zaujímavým vzhľadom, aby dokázalo zaujať. Pri jeho stavbe je treba pomyslieť aj na obdobie, kedy bude nepriaznivé počasie a pieskovisko sa nebude využívať. Univerzálne riešenie je prikrytie drevenou doskou alebo polystyrénom. To všetko navyše ešte pokryjeme špeciálnou plastovou fóliou. Niektoré moderné drevené pieskoviská obsahujú špeciálny drevený kryt, ktorý poskytuje dostatočnú bezpečnostnú ochranu.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Detské ihrisko na vašu záhradu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »