Realizácia záhradného jazierka

18.4.2011 | Jana Henychová | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Chcete si v prostredí zelenej záhrady vytvoriť okrasnú vodnú plochu, v ktorej budete mať vodné rastliny, ozdobné kamene alebo dokonca vybrané druhy pestrých rýb? Ak máte zmysel pre takúto estetiku a pestrosť prírody, potom si môžete nechať zhotoviť záhradné jazierko, ktoré vám vydrží niekoľko rokov.

Realizácia záhradného jazierka  - foto, Hyperbyvanie.sk

Rodinný domček s dostatočne veľkou výmerou záhrady je vždy výhodou, avšak záhradné jazierka sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a preto nemusíte mať obavu, že by ste ho nemohli na menšej záhradke realizovať. Stačí si len predstaviť vašu záhradné plochu ako celok a od toho potom odvíjať, či bude jazierko v kruhovom, oválnom alebo nepravidelnom obvode, prípadne konkrétnu veľkosť. Okrúhle jazierko sa hodí skôr pre menšie záhradky. Obvod v nepravidelnom tvare zase pre tie väčšie záhrady. Ak vlastníte stavbu s pozemkom o veľkej rozlohe záhrady, smerujúce až k lesu, potom sa môže v takejto prírodnej krajine dobre vynímať väčšie záhradné jazierko pripomínajúce skôr menší rybník.

Realizácia záhradného jazierka , fotka

Vodná plocha na záhrade má neoceniteľné a nezameniteľné kúzlo. Obzvlášť ak je spojená s nádherným prostredím plnom zelených kvetín a stromov. V období kvitnúcej jari tak záhradné jazierko dodáva potešenie v podobe ďalších tvarov a farieb jednotlivých okrasných kameňov a kvetín. Najmä lekná sú pre výzdobu akejkoľvek vodnej plochy veľmi žiadané.

Realizácia záhradného jazierka , fotka

Samotná realizácia stavby vodného jazierka vyžaduje predovšetkým dostatok kvalitných informácií, ak sa rozhodnete pustiť do jeho stavby vlastnými silami. V druhom rade je potrebné vykonávať presné vymeranie a prepočty materiálu než ho zakúpite. Potom už sa ostáva pustiť len do práce. S tým súvisí voľba efektívnej technológie, aby bola rýchla a efektívna, tj. s minimálnymi prevádzkovými nákladmi, ktoré by ale nemali byť zase také malé, aby nadmerná šetrnosť nebola na úkor kvality. Ak nemáme s plánovaním podobných záležitostí dostatočné skúsenosti a odhad alebo sa na toto skrátka necítime, je lepšie zveriť všetko do odborných rúk zhotoviteľov záhradných jazierok. Vy si len vyberiete z príslušného katalógu alebo popíšete vlastný nápad a o zvyšok sa postarajú odborníci. Postaviť dobre fungujúce záhradné jazierko nemusí byť pre každého jednoduchou záležitosťou.

Realizácia záhradného jazierka , fotka

V prípade zhotovenia záhradného jazierka na zákazku sa obvykle postupuje tak, že si najprv necháte spracovať návrh s nákresom a až potom začnú prebiehať prvé výkopové a terénne práce. Po vykopaní potrebného priestoru do krajiny sa na plochu umiestni špeciálna fólia, ktorou je v konečnej podobe tvorené dno a steny jazierka. Ďalej sa vykonávajú úpravy okolo jazierka vrátane usadenia okrasných vodných rastlín a kameňov, inštalácia mostíkov a drobných ostrovčekov. Obzvlášť k vhodnému výberu rýb je potrebné pristupovať starostlivo, aby prostredie dobre znášali a nedošlo k ich úhynu. Rovnako tak, ak v jazierku budú vašou prioritou ryby, treba im prispôsobiť všetko ostatné a to predovšetkým rastliny, kamene a teplotu vody.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 3

Diskusia

Článok Realizácia záhradného jazierka zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »