Plastové zatrávňovacie dlaždice

6.5.2011 | Jana Henychová | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Úhľadne upravená záhrada si v rámci rozkvitajúceho májového obdobia vyžaduje stále viac starostlivosti. Zo súčasných moderných trendov sa ponúka mnoho spôsobov, ako si upraviť okrasné záhony s trávnikom a okolo nich vytvoriť vzhľadné prístupové cesty na prechádzanie alebo jazdenie autom k zaparkovaniu. Tentoraz sa zameriame na vybudovanie prístupových a príjazdových ciest s mimoriadnou úpravou, ktorá nie je tak nákladná a z dlhodobého hľadiska je veľmi výhodná.

Plastové zatrávňovacie dlaždice  - foto, Hyperbyvanie.sk

Na to, aby ste si vytvorili kvalitnú a efektívnu príjazdovú cestu od brány až ku garáži, nemusíte ju nutne dláždiť ani murovať ťažkými betónovými panelmi. Jedným zo spôsobov, ako si takú cestu vytvoriť a pritom úplne trávu neodstrániť, je obstaranie zatrávňovacých dlaždíc. Špeciálna mriežka sa vyrába zo zeleného plastu, aby farebnosťou dokonale splynula s práve vyrastajúcou trávou. Používajú sa najmä pre pojazd automobilov, ale tiež ich môžeme použiť ako súčasť ozdobného záhonu.

Plastové zatrávňovacie dlaždice , fotka

Tak napríklad budeme mať ozdobný záhon, kde budeme pestovať svoje obľúbené tulipány alebo ruže a budeme ho chcieť ohraničiť. Toto nám môžu bez problémov poskytnúť práve mriežkované dlaždice, ktoré dokážu vytvoriť rad kombinácií ozdobných orámovaní, na ktorých sa zároveň budete môcť aj prechádzať. Zatrávňovacie dlaždice sa tiež hojne používajú, ak nemáme pre auto garáž a chceme vyriešiť otázku kvalitnej parkovacej plochy. Rovnako tak môžu byť ideálnym podkladom pre niektoré typy športových plôch a ihrísk. Vďaka pravidelnému mriežkovanému rozloženiu dokážu celistvo pokryť väčšie miesto a všetky časti požadovanej plochy sú tak rovnomerne zaťažené.

Plastové zatrávňovacie dlaždice , fotka

Tento typ špeciálnych mriežkovaných dlaždíc sa vyrába z recyklovaného polyetylénu s vysokou hustotou. Tým je zaručená pevnosť, stabilita a trvanlivosť výrobku. Príjazdová cesta s parkovacou plochou vám tak vydrží po mnoho rokov ako nová. Aj napriek vysokej miere pevnosti a hustoty materiálu si mriežkované dlaždice zachovávajú pomerne nízku hmotnosť a tak s nimi môžete počas aplikácie ľahko manipulovať, nadvihovať ich aj posúvať na rozdiel od iných mriežkovaných komponentov vyrobených z ťažkých kovov.

Plastové zatrávňovacie dlaždice , fotka

Vďaka polyethylenovému zloženiu sa dobre znáša s inými prírodnými materiálmi a preto zvyšujú šancu na zatrávnenie. Medzi ďalšie výhody týchto dlaždíc bezpochyby patrí, že pre svoje chemické zloženie sú zdravotne nezávadné. Tiež sú veľmi odolné proti kolísaniu teplôt a prepúšťanie ultrafialového žiarenia. Vplyvom nadmerného tepla ani iného nepriaznivého počasia nevylučujú žiadne škodlivé látky, čo môže mnoho domácností oceniť.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Plastové zatrávňovacie dlaždice zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »