Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce

5.9.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Rovnako ako domy možno aj záhrady "stavať" na kľúč. Správnym výberom jediného spoľahlivého dodávateľa možno pritom ušetriť nielen čas, ale i nezanedbateľnú časť potrebných nákladov - na väčšej záhrade až 12 000 €.

Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce  - foto, Hyperbyvanie.sk

Alfou a omegou realizácie záhrady je strojné zázemie realizačnej firmy. Len s vlastnými špeciálnymi strojmi určenými pre zakladanie záhrad nie je závislá na ostatných dodávateľoch a celý projekt je schopná zvládnuť sama. Modeláciou terénu počnúc, cez osadbu, bazén, kúpacie jazierko, všetky chodníky až po plot okolo pozemku končiac.

Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce , fotka

Výhodou tohto komplexného riešenia je nielen eliminácia zbytočných nákladov a časových oneskorení, ale tiež jednotná línia realizácie. Ďalším plusom, ktorý sa prejaví znížením finálnej ceny, je architekt priamo vo firemnom tíme. To je zárukou, že nedôjde k narušeniu pôvodnej koncepcie a idey záhrady, čo by sa mohlo ľahko stať, ak by návrh realizovala iná ako "materská" firma. Najmä preto, že v priebehu prác môže dôjsť k mnohým nečakaným udalostiam, ktoré je architekt - ak je súčasťou tímu - schopný okamžite riešiť úpravou projektu bez toho, aby došlo k nežiaducej zmene výsledného efektu a bez toho, aby zodpovednosť za konečnú podobu niesli sami investori.

Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce , fotka

Zapamätajte si:

- Pri realizácii záhrady má nespornú výhodu firma, ktorá disponuje vlastným architektom. Projekt tak môže byť v prípade potreby menený aj v priebehu samotnej realizácie s istotou zachovania pôvodnej myšlienky. Architekt pritom pracuje flexibilne, s citom a navyše v rámci pôvodnej ceny.

- Firma s vlastným strojovým parkom sa nemusí prispôsobovať časovým a ďalším možnostiam ostatných dodávateľov. Ušetríte tak viac za náklady a realizácia bude výrazne rýchlejšia a to až o niekoľko týždňov. Firma bez zodpovedajúceho vybavenia nebude v rámci rovnakého rozpočtu schopná odviesť porovnateľný rozsah prác. Rozdiel bude viditeľný na prvý pohľad.

- Záhrada zrealizovaná na kľúč jednou firmou môže byť odovzdaná k užívaniu už za 2 až 4 týždne. S viacerými dodávateľmi, ktorí na seba z rôznych dôvodov vhodne nenadväzujú, môže realizácia záhrady trvať napríklad až 4 mesiace.

- S jednou realizačnou firmou je úplne jasná zodpovednosť za všetky práce: ručí za celok, je schopná riešiť všetko od zámkovej dlažby, cez trávnik, bazén či jazero až po plot.
- Jediný dodávateľ nebude potrebovať tak vysoký zisk, aký by si dohromady naúčtovalo napríklad šesť rôznych firiem. Úspory sa prejavia napríklad aj na dopravu materiálu.
- Aj susedia ocenia, ak sa vďaka jedinej realizačnej firme skráti doba pôsobnosti hlučnej techniky na pozemku na minimum.

- Ak sa predsa len rozhodnete pre realizáciu s viacerými dodávateľmi, pozvite si aspoň odborný dozor. Dohliadne na kvalitu prác a dodržanie technologických postupov, pomôže eliminovať chyby a rozlíšiť eventuálnu zodpovednosť za škody.

Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce , fotka

Čo by nemalo chýbať vo strojovom zázemí kvalitnej firmy

pásové bagre ● pásové nakladače ● mikrobagre ● mikro nakladače ● prídavné strojné zariadenia ● nákladné automobily ● sklápače ● prípadne ďalšie technika pre zemné a stavebné práce ● zariadenia pre zakladanie trávnikov ● rotačné brány ● zariadenia pre strojné siatie

Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce , fotka

Čo všetko môže zahŕňať záhrada na kľúč

štúdiu a projekt navrhovaného riešenia záhrady ● upratovanie a odvoz odpadov po dostavbe domu ● odburinenie pozemku ● dovoz alebo odvoz zeminy ● modeláciu terénu ● realizáciu pochôdznych ciest vrátane parkovacích miest (kameň, zámková dlažba) ● výber, dovoz a usadenie kamenných solitérov ● kompletnú realizáciu okrasných i kúpacích jazierok ● vybudovanie bazénu vrátane jeho usadenia ● výsadbu i veľkých stromov (6 m - 8 m) ● špecifikáciu a osadbu rastlinného materiálu ● úpravu terénu pre trávnik vrátane pokládky alebo siatia ● výstavbu rôznych múrikov a schodov z kameňa či bežných prefabrikátov ● obvodové oplotenie z bežného pletiva, prefabrikátov alebo podľa individuálnych požiadaviek ● odborný dohľad nad priebehom a kvalitou prác

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz (Daniel Purgert, záhradný architekt)
Foto: Archív European Service sro, www.zahradysnu.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Záhrada na kľúč ušetrí desaťtisíce zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »