Akému typu plotu dáte prednosť?

17.7.2012 | Monika Kovačková | Plánovanie záhrad | Komentárov 2 |

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, plot, jeho vzhľad a kvalita materiálu, z ktorého je vyrobený, sú pre celkový dojem z bývania viac ako dôležité. Plot musí dokonale plniť hneď niekoľko funkcií, medzi ktoré patrí predovšetkým zabezpečenie očakávanej miery súkromia, ochrana majetku a ladenie s výsledným dizajnom exteriéru. Na výber máte hneď niekoľko typov materiálov plotov, pričom každý z nich má svoje výhody, ale aj nevýhody.

Akému typu plotu dáte prednosť? - foto, Hyperbyvanie.sk

Nestarnúcou klasikou je samozrejme drevo, ktorého obľuba ani v súčasnej dobe neklesá. Veľkým plusom drevených plotov je fakt, že sú prírodného pôvodu, avšak práve preto budete musieť počítať s tým, že je potrebné ich pravidelne ošetrovať ochrannými nátermi, ktoré drevo ochránia predovšetkým pred dopadom poveternostných vplyvov, ktoré môžu spôsobovať jeho chátranie, odchýlky vo sfarbení alebo výskyt húb a plesní. Odolnosť drevených plotov zvyšuje tlaková impregnácia bez chrómu a tepelné spracovanie jednotlivých drevených profilov a preto sa na spôsob výroby plotu pri výbere tiež zamerajte.

Akému typu plotu dáte prednosť?, fotka


Zástupcovia obľúbených plotov z prírodných materiálov sú aj prútené vŕbové a bambusové ploty. Tie sú však menej pevné, odolné a stabilné a preto sa hodia skôr ako dekorácia záhrady, napríklad na terasu.

Akému typu plotu dáte prednosť?, fotka

 

Rovnako dlhú tradíciu, ako majú drevené ploty, majú aj ploty kovové. Kovové ploty súčasnosti majú veľmi moderný a nadčasový dizajn a tak ľahko premenia každý dom v honosné sídlo. Kov je navyše neodmysliteľnou súčasťou zámockého i rustikálneho štýlu, ktoré sú v oblasti súčasného bývania veľmi trendy. Veľkou výhodou kovového plotu je ďalej jeho odolnosť, ľahká údržba a výhodná cena.

Akému typu plotu dáte prednosť?, fotka

 

Svoje nepopierateľné prednosti má aj plast - ten je bezúdržbový, trvanlivý a odolný voči vplyvom počasia. Plastové ploty sú k dostaniu v najrôznejších farebných odtieňoch a tak ich veľmi ľahko zladíte s fasádou, oknami, dverami, krovmi alebo inými prvkami domu.

Akému typu plotu dáte prednosť?, fotka

Veľmi vyhľadávaným tovarom sú plastové ploty s imitáciou dreva. Ak túžite po niečom unikátnom, vyskúšajte ploty z WPC (Wood Plastic Composite) materiálu, ktorý v sebe - ako názov napovedá - snúbi tie najlepšie vlastnosti dreva a plastu. V skutočnosti ide o umelé drevo, ktoré sa skladá z určitého množstva dreva (najčastejšie drevených vlákien či drevenej múčky) a umelých materiálov (obvykle polymérov). WPC ploty sú odolné, trvanlivé, bezúdržbové, odolné voči opotrebovaniu, odreniny aj poveternostným vplyvom a recyklovateľné. Veľkým plusom je ich vzhľad, ktorý je od skutočného dreva na nerozoznanie.

Akému typu plotu dáte prednosť?, fotkaDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Jita: Zdravím, čo sa týka plotov,...< Odpovedať

TeerezVal: Dobrý deň, ja som vždy...< Odpovedať

počet príspevkov: 2

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »