Terasa – Malý raj na zemi

20.4.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Terasa predstavuje naprosto unikátny priestor – miesto, kde sa môžeme naplno tešiť z komfortu vlastného domova a zároveň si užívať slnečné lúče, čerstvý vzduch i okolitú prírodu. Vďaka tomuto jedinečnému spojeniu oplývajú terasy mimoriadne relaxačným a uvoľňujúcim účinkom, a tak sú skvelým miestom nie len na odpočinok, ale i na prácu a organizovanie najrôznejších akcií. Naviac ide o miesto vonku, ktoré je celkom súkromné - miesto, kde môžete byť sami sebou. Tak si túto slobodu užite!

Terasa – Malý raj na zemi - foto, Hyperbyvanie.sk

Nebeská klenba

Práve jar a leto predstavujú ideálny čas na pobyt na terase – vďaka správnemu vybaveniu terasy si môžeme toto obdobie výrazne predĺžiť. Z tohto hľadiska je nepostrádateľné vhodné tienenie, ktoré dokonale ochráni nie len pred ostrým slnkom, ale i ďalšími rozmarmi počasia. Bohémsku a ležérnu atmosféru, ktorá na terasách vládne, skvele podčiarknu pergoly, markízy či slnečné plachty oplývajúce čarom prímorských letovísk.

Pergoly sa vyznačujú pevnou a stabilnou konštrukciou s nosnými stĺpmi. Obľube sa teší najmä konštrukcia z masívneho, avšak elegantne a luxusne vyzerajúceho dreva, alebo z hliníku minimalistického a čistého vzhľadu. Samotné tienenie je najčastejšie zaistené látkovou sťahovacou strechou, ktorá zaručí príjemný chládok aj v tých najväčších horúčavách. Trendom sú tiež strechy zo skla zaisťujúce dokonalé zastrešenie bez obmedzení výhľadu a strechy z otočných lamiel, ktoré umožňujú nie len reguláciu priepustnosti svetla, ale unesú i zaťaženie snehom, takže sa dajú využiť i v zime.

Terasa – Malý raj na zemi, fotka

 

Veľkou výhodou moderných pergol je možnosť bočného zatienenia či zasklenia. Súčasné systémy sú naviac vybavené množstvom nadštandardných funkcií, ako je vykurovanie, osvetlenie či čidlá na dážď a vietor, vďaka ktorým terasa nestráca nič zo svojej krásy ani v noci, ani v chladnejšom období roka.

Podobný komfort pri pobyte na terase zaisťujú markízy. Tie však nemajú žiadnu pevnú konštrukciu, ani nosné stĺpy, a preto neposkytujú takú dokonalú ochranu pred vplyvmi počasia. Ich veľkým plusom je však skutočnosť, že sú po stiahnutí temer neviditeľné, a tak vôbec nerušia celkový vzhľad domu.

Terasa – Malý raj na zemi, fotka

 

S letnou atmosférou dokonale harmonizujú tiež slnečné plachty. Tie perfektne ochránia pred slnkom i dažďom. Trendom sú samostojace slnečné plachty, ktoré sa vyznačujú odľahčenou, ale odolnou konštrukciou, vďaka ktorej sú ľahko prenosné a vizuálne nezaťažujú priestor terasy. Slnečné plachty naprosto uchvacujú svojím sviežim a nadčasovým dizajnom. Niet divu - sú totiž inšpirované plachetnicami a využívajú i rovnaké technológie a materiály.

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Terasa – Malý raj na zemi zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »