Božská relaxácia

10.4.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Kde inde zabudnúť na starosti všedných dní než na vlastnej terase. Komfortné leňošenie zaistí pohodlný nábytok. Pri jeho výbere treba vziať do úvahy najmä odolnosť materiálu.

Božská relaxácia - foto, Hyperbyvanie.sk

Z tohoto hľadiska je ideálnou voľbou kovový nábytok , ktorý sa vyznačuje vysokou odolnosťou, dlhou životnosťou i minimálnou potrebou údržby. Chladný kov zaujímavo kontrastuje s prostredím okolitej prírody, a tak sa stáva jej pôsobivým oživením. Kovový nábytok v sebe nezaprie istú noblesu a inšpiráciu zámockého štýlu – navyše dostať veľmi prepracované modely, ktoré pripomínajú skôr umelecké diela.

Luxusným vzhľadom a mimoriadnou odolnosťou oplýva tiež ratanový nábytok, ktorý je perfektnou voľbou pre najrôznejšie vonkajšie priestory. Pre ratanový nábytok je typická príjemná povrchová štruktúra, rozličnosť tvarov i originalita farebných kombinácií. 

Prepojenie s prírodou, ktorú môžeme na terase pociťovať, dovedie k dokonalosti nábytok z dreva, ktorý je veľmi príjemný na pohľad i na dotyk. Postará sa o vytvorenie útulnej a hrejivej atmosféry. Medzi najobľúbenejšie druhy dreva na výrobu vonkajšieho nábytku patrí smrek, borovica a dub. Do popredia sa však dostávajú tiež exotické dreviny, ktoré sú samy o sebe dekoratívne a veľmi pôsobivé. Drevený nábytok vyžaduje pravidelnú údržbu a ošetrovanie, vďaka ktorým môže bez poškodenia slúžiť mnoho rokov . Skvelým oživením prostredia terás sa tiež stáva nábytok z drevených paliet, ktorý je veľmi in. Okrem jedinečného vzhľadu má naviac tú výhodu, že si ho môžete pomerne ľahko vyrobiť sami a prispôsobiť si ho presne svojim predstavám.

Nádherným doplnkom moderných terás môže byť i plastový nábytok, ktorý prešiel obdivuhodným vývojom. Plastový nábytok otvára nekonečné možnosti, čo sa týka moderného dizajnu. Svetoví dizajnéri tento klad hojne využívajú, a tak sa plastový nábytok pýši nevšednými tvarmi, neobvyklými farebnými odtieňmi a niekedy i praktickými funkciami, ako je napríklad podsvietenie.

Obklopení krásou

Celkom nový rozmer dodá terase vonkajšie osvetlenie. Vonkajšie svietidlá urobia terasu obývateľnou i po zotmení a naviac samy o sebe vyniknú ako nádherné dekorácie. Skvostnú nočnú podívanú zaistia najmä bodové svietidlá, ktoré vďaka svojmu minimalistickému dizajnu nenarušia celkový vzhľad terasy. Inštalované môžu byť priamo do tieniacej techniky, poprípade zapustené do podlahy či do steny. Na osvetlenie priestranných a celoročne využívaných terás sú vhodné sĺpové svetlá, ktoré sú výborným orientačným osvetlením. Môžu byť vybavené i pohybovými senzormi. Naopak, na občasné svietenie postačia prenosné svetlá v podobe svetelných reťazí a pásov, či reflektorov. Nimi možno naviac nasvietiť dekoratívne prvky, ako sú sochy, záhony, či skalky, a tak ešte viac ťažiť z ich jedinečnosti.

Stávku na istotu predstavuje tiež prirodzený zdroj svetla - oheň, ktorý sa v prostredí terasy výborne hodí. Okrem  krbov vonku môžu terasu osvetľovať lucerny, olejové lúče, lampióny či sviečky na von. Tento typ osvetlenia má moc vyvolať výnimočnú atmosféru, a preto sa hodia na osvetlenie terasy, i pri slávnostných udalostiach.

Rovnako prirodzené môžu byť i doplňujúce dekorácie. Napríklad luxusne vyzerajúce vertikálne záhrady umocnia relaxačné účinky tohto miesta. Vertikálne záhrady patria k najkrajším dekoráciám moderného bývania. Na ich vytvorenie treba špeciálne kvetináče, poprípade drevené palety, a rastliny menej náročné na zálievku. Podobne pôsobiace sú tiež visiace záhrady, ktoré môžeme vytvoriť na pergolách či podobných konštrukciách pomocou popínavých rastlín. Obklopení sviežou zeleňou si budete naozaj pripadať ako v súkromnom raji.Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Božská relaxácia zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »