Záhradné trendy na rok 2018

12.3.2018 | Redakce | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Hoci tomu počasie rozhodne nenapovedá, jar je zase o kúsok bližšie, a tak sa všetci zapálení záhradkári už môžu začať chystať na novú sezónu. A to napríklad i tým, že sa zoznámia s novými trendami, ktoré budú v roku 2018 vládnuť nie len v záhradách, ale i terasách, balkónoch a v ďalších vonkajších priestoroch.

Záhradné trendy na rok 2018 - foto, Hyperbyvanie.sk
Priestor pre siestu
 
Vonkajšie kuchyne a jedálne sa už niekoľko rokov tešia pomerne veľkej obľube. V roku 2018 však budú vo vonkajších priestoroch naprostou nevyhnutnosťou. Stravovanie pod šírou oblohou bude totiž veľmi v móde, preto v svojej záhrade, terase či balkóne vyhraďte špeciálny priestor na umiestnenie jedálenského kúta. V jeho základe by mal stáť komfortný nábytok, snehobiely obrus, náladové osvetlenie a čerstvé kvetiny ako dekorácia.
 
 
Vzrušujúce farebné odtiene
 
Záhradný nábytok dostanete najmä v tlmených tónoch, ako je šedá, hnedá alebo čierna. Zatiaľ čo svoju praktickú funkciu plní dobre, jeho dekoratívna stránka veľmi zaostáva. Dajte pre tento rok prednosť nábytku výrazných farieb, ktoré priamo rozžiaria vašu záhradu. In budú najmä odtiene leta, a to žltá, oranžová alebo tyrkysová. Tie najlepšie vyniknú na nábytku nezvyčajných a atypických tvarov – nedržte sa pri zemi a spojte vysoký komfort s tým najoriginálnejším dizajnom.
 
 
Balkonová zahrada
 
Využite svoje balkóny na maximum a premeňte ich na autentické, i keď miniatúrne záhrady. Chýbať by tu rozhodne nemalo miesto na stolovanie a relaxáciu, ďalej okrasné stromčeky a kríky, kvitnúce rastliny a záhon. Pestovať tu môžete napríklad takzvané microgreens, čo sú mladé, čerstvé a malé výhonky byliniek, šalátov a zeleniny. Ich výhodou je nielen skutočnosť, že nezaberú veľa miesta, ale tiež fakt, že sú priam nabité živinami a majú i intenzívnejšiu chuť. Rovnakú pozornosť venujte aj okenným parapetám a dodajte im zeleň každého druhu, ktorá nielenže zapôsobí ako milá dekorácia, ale naviac príjemne osvieži ovzdušie v interiéri.
 


Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Záhradné trendy na rok 2018 zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »