Záhrada podľa vašich predstáv

21.10.2009 | DITON | Plánovanie záhrad | Komentárov 0 |

Farebná, krásna, útulná a nie príliš náročná na údržbu. Takéto sú súčasné nároky na modernú záhradu, ktorú si každý prajeme mať. Záhradu plnú cestičiek, romantických zákutí či len miesta pre relaxáciu a súkromie.

Záhrada podľa vašich predstáv - foto, Hyperbyvanie.sk

Inšpirácia pre vaše pohodlie

Vytvoriť záhradu tak, aby slúžila účelovo vám, a nie naopak, znamená dobre si premyslieť prvky, ktoré použijete pri jej plánovaní a realizácii. Miesta, kadiaľ viete, že budete často chodiť alebo kde budete posedávať pri grilovaní s priateľmi sa určite oplatí dobre spevniť. K tomu vám výborne poslúži betónová dlažba, ktorá je dnes na trhu v tak širokom sortimente farieb a tvarov, že budete mať problémy s jej výberom. Ďalším prvkom sú chodníčky, kde sa tiež hodí nielen kvôli ľahkej úprave použiť betónovú dlažbu, ale aj spevnenie chodníka. Ochránite tak cestu pred zarastaním buriny do dlažby.

Ploty, oporné múriky a palisády

Plotové tvarovky sú pre svoju vysokú pevnosť, mrazuvzdornosť a trvanlivosť vhodné najmä pre všetky ploty, deliace, protihlukové, oporné a okrasné steny a v neposlednom rade pre podmurovky a sokle budov. Svahové tvárnice zase ponúkajú riešenia pre náročný svahový terén, napríklad pri vjazde do garáže alebo na svahovitej záhrade. Použiť sa však dá aj pre spestrenie parkovej architektúry ako sú okrasné oporné múry, deliace okrasné steny, zákutie pre vaše súkromie v záhrade či protihlukové steny. Veľmi vhodné sú k estetickému spevňovaniu svahov s využitím vegetácie. Spevníte účelovo terén a môžete tu zároveň realizovať svoje záhradnícke umenie.

Tak trochu iné riešene

Terénne úpravy, vytvorenie členitej terasy, budovanie terénnych schodísk alebo stavba oporných múrikov - na to všetko sa hodia betónové palisády. Nemusíte sa pritom báť šedivej nepeknej betónovej hradby, súčasná ponuka vám vyjde v ústrety svojou farebnosťou a pestrosťou ponúkaných tvarov, ktoré vašej záhrade určite neuškodia. Palisády sú nielen vysoko dekoratívnym prvkom, ale tiež nájdu uplatnenie všade tam, kde je potrebné prekonať výškové rozdiely v teréne zaujímavým a netradičným spôsobom.

Záhrada podľa vašich predstáv - foto, Hyperbyvanie.sk

Správny výber

Keď sa rozhodnete pre nákup betónových výrobkov, mali by ste pamätať na to, že vám bude slúžiť niekoľko rokov a budete ich mať denne na očiach. Okrem farby, správnych tvarov a tiež umiestnenia, odporúčame venovať svoj starostlivý výber aj správnemu výrobcovi, ktorý vám dobre poradí s výberom aj stavbou týchto prvkov. Kvalitné výrobky za rozumnú cenu ponúka na našom trhu spoločnosť DITON. Viac informácií nájdete na webe www.diton.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

Článok Záhrada podľa vašich predstáv zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »