Drevené okrasné kvetináče na záhradu

15.6.2011 | Jana Henychová | Vonkajšie rastliny | Komentárov 0 |

Záhradu môže zdobiť veľké množstvo rozkvitnutých kvetín a stromov, ale aj množstvo moderných doplnkových predmetov, ktoré sú zároveň veľmi praktické. Jednou z takýchto výzdob môžu byť väčšie drevené kvetináče umiestnené priamo v krajine záhrady.

Drevené okrasné kvetináče na záhradu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Ak si chcete zaobstarať pre vašu záhradu väčšie kvetináče ako okrasné doplnky, potom je potrebné si vopred premyslieť, na ktoré miesto ich budete chcieť postaviť, prípadne upevniť na trvalo. To je veľmi dôležité, pretože kvetináče väčších rozmerov budú tvoriť dominantu celého záhradného celku. Ak budú stáť uprostred, bude výraz celej záhrady umocnený. Ak budú stáť na zadných krajoch záhrady, vytvorí vám efekt výrazného ohraničenia - najmä, ak si do nich zasadíte okrasné stromčeky.

Drevené okrasné kvetináče na záhradu , fotka

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere záhradných kvetináčov je veľkosť jednotlivých pestovaných rastlín. Výsledný vzhľad a efekt závisí nepochybne na výbere materiálu. Kvalitné silné drevo je z dlhodobého hľadiska vždy výhodnou voľbou. Jednak vám veľa rokov vydrží, ale predovšetkým vám spolu so stromami a trávou zaistí čisto prírodný vzhľad záhradnej krajiny, ako keby ste si kupovali kvetináče z umelých hmôt. Kvetináč väčších rozmerov pojme viac zeminy a tak je vhodný skôr pre vyššie a objemnejšie rastliny.

Drevené okrasné kvetináče na záhradu , fotka

Ak máte zámer pestovať skôr menšie jednoročné rastliny a radšej dlhodobo obmieňať kvetiny, než sa venovať dlhotrvajúcim pevným porastom, potom vám bohato postačí kvetináč, ktorý nie je tak hlboký, ale napriek tomu je praktické zachovať dostatočnú šírku. Ak bude jeden kvetináč širší, môžete v ňom pestovať viac menších rastlín, ale pritom musíte dodržiavať pestovateľské zásady, aby sa jednotlivé druhy navzájom znášali. Tieto veľké kvetináče vám odporúčame postaviť si na miesto, kde predpokladáte, že už zostanú, pretože ako náhle ich raz už osadíte, potom s nimi oveľa horšie budete manipulovať a ťažko ich budete na iné miesto presúvať.

Drevené okrasné kvetináče na záhradu , fotka

Ak potrebujete väčší kvetináč trochu odľahčiť, potom môžete na dno nasypať na drobné kúsky nalámaný polystyrén a až naň potom nasypať hlinu. Tým docielite drobného zníženie hmotnosti, čo sa spravidla využíva pre väčšie a pevnejšie porasty, ale zase v dostatočnom pomere hliny a odľahčujúcej výstelky, aby na veľkú a mohutnú rastlinu nebolo hliny príliš málo. Plytké a podlhovasté kvetináče sú vhodnejšie skôr pre nízke bylinky, ako napríklad bazalka alebo mäta. Rovnako tak nie je problém tieto kvetináče za určitých podmienok využiť aj pre pestovanie kaktusov, muškátov alebo drobných okrasných cibuľovitých rastlín.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Drevené okrasné kvetináče na záhradu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »