Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov

1.9.2011 | Jana Henychová | Vonkajšie rastliny | Komentárov 0 |

Ak si chcete vyzdobiť vašu záhradu nejakými farebnými okrasnými porastmi, môžete sa nechať inšpirovať farebnosťou niektorých druhov drobných kríkov. Ružové kríky patria od nepamäti medzi tradičnú a najbežnejšiu výzdobu slovenských záhrad. Ak však vyžadujete vyššiu mieru pestrosti, môžete si vysadiť niektoré druhy ďalších stromčekových kvetov.

Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pre okrasný efekt si môžete nechať aj počas letného obdobia vyzdobiť vašu záhradu optimálnym počtom kríkov, ktorými môžu byť napríklad ozdobné ruže s menšími kvetmi. Mnohé z nich nevyžadujú žiadnu zvláštnu starostlivosť ani nadštandardnú údržbu. Stačí len zalievať a používať odporúčané druhy hnojív. Aj keď sa jedná o menšie kvety, môžu napriek tomu napĺňať okrasnú a estetickú stránku záhonov väčších i menších rozmerov.

Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov , fotka

Stromčekové ruže si môžete zasadiť do záhonu. Ten môžete doplniť ďalšími drobnými kvetmi ako sú petúnie, gerbery, margaréty alebo kosatce. V guľatom či oválnom záhonu sa lepšie vynímajú tulipány v kombinácii červených a žltých kvetov. Keďže väčšina súkromných záhrad sa štylizuje skôr do tvarov rozlôh obdĺžnika alebo štvorca, môže byť guľatý záhon skutočne niečím zvláštnym, čo si určite vaši priatelia alebo susedia obľúbia. Ako ohraničenie môžete použiť okrasnú farebnú dlažbu, prírodný kameň alebo keramické obklady s rustikálnym povrchom, ktoré si nakombinujete podľa vlastných predstáv. Skrátka vo fantázii sa medze nekladú.

Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov , fotka

K ružiam alebo tulipánom si môžete na okrasný záhon zaobstarať pár okrasných kríkov, ktoré môžete zasadiť do drevených kvetináčov. Farba prírodného dreva, ktorá splynie s okolitou zeleňou, tak zviditeľní a zosilnie prírodný dojem. Okrasné kríky si môžete zasadiť aj v tej časti záhradnej plochy, kde sa môžu skvele vynímať najmä na strane, kde máte vstupné dvere do domu.

Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov , fotka

Veľkou prednosťou stromčekových kríkov je, že im pre rast postačí pomerne malý priestor. Vďaka takto dobrej skladnosti sa bez problémov môžu vsádzať na mnohých záhradách aj okolo objektov. Stromčekové kríky môžete dlhodobo pestovať aj vo väčších špeciálnych záhradných kontajneroch. Pravidelné zavlažovanie a pridávanie hnojiva umožní stromčekovým ružiam priebežné a potrebné vyživovanie, vďaka ktorému môžu prežívať po dlhšiu dobu. Môžete si tak vytvoriť okrasnú kvetenu vo francúzskom štýle. Krása každého kvetu tak bude vynikať pred očami vašich hostí, ktorí si môžu tento štýl obľúbiť a nechať sa vami inšpirovať pre vytvorenie vlastného záhradného štýlu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Okrasné stromčekové kvety pre výzdobu domácich záhonov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »