Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník

21.4.2011 | Domatech Production s. r. o. | Zahradná technika | Komentárov 0 |

Štiepačka na drevo je veľmi šikovný a jednoduchý vynález, ktorý by nemal chýbať vo vybavení žiadneho chatára. Vďaka nej nám totiž odpadá všetka namáhavá a zdĺhavá práca spojená so spracovaním dreva. Ak ste sa pre nákup štiepačky rozhodli, obráťte sa na firmu Domat Production s.r.o., ktorá ponúka tie najkvalitnejšie stroje značiek Woodster a Scheppach.

Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník  - foto, Hyperbyvanie.sk

Mnoho ľudí dnes vo svojich chatách, chalupách i domovoch využíva drevo, ktoré je jednou z najviac ekonomických možností vykurovania. Ak si tiež chcete posedieť u tepla krbu, je pre to potrebné urobiť najskôr veľa práce. Príprava dreva na zimnú sezónu je značne fyzicky vyčerpávajúca. Aby ste si túto nie práve obľúbenú prácu uľahčili, zabudnite už na štiepanie dreva sekerou, kúpte si štiepačku dreva, ktorá je veľmi užitočným pomocníkom!

Štiepačky dreva sú tvorené pevným a stabilným rámom, motorom, čerpadlom, piestom, štiepacím klinom a ovládacími prvkami, ktoré zaisťujú maximálnu bezpečnosť prevádzky. Počas štiepania je vyvíjaná tlaková sila na štiepací klin, ktorý následne drevené poleno rozlomí na dve alebo štyri menšie polienka. Vďaka vysokej rýchlosti a tlaku piestu je zabezpečená značná produktivita práce. Štiepačky dreva pracujú ticho a na rozdiel od klasickej sekery alebo motorovej píly aj úplne bezpečne.

Výber a nákup vhodnej štiepačky dreva nie je jednoduchý, preto je dobré nechať si poradiť od profesionálov. Snáď najlepšou možnosťou, ako sa s prácou a funkciami jednotlivých štiepačiek oboznámiť, je navštíviť predvádzacie akciu, ktorú firma Domatech Production s.r.o. pravidelne každý mesiac usporadúva. Viac informácií nájdete na stránkach http://info.domacitechnika.cz.

Jednotlivé štiepačky dreva sa od seba odlišujú maximálnou dĺžkou a šírkou polena, ktoré je možné do nich vložiť, silou štiepania, rýchlosťou spracovania, výkonom a prívodným napätím (230/400V). Rozoznávame 2 základné typy štiepačky a to horizontálne a vertikálne:

Horizontálne - tieto štiepačky slúžia ku štiepaniu menších kusov dreva, ktoré majú priemer maximálne 25 cm a na dĺžku okolo 52 cm. Po vložení polena je nutné oboma rukami uchopiť ovládacie páčky po stranách stroja, čím je zaručená maximálna bezpečnosť a znemožnený úraz rúk v štiepacom priestore. Horizontálne štiepačky sú dobre skladné a ich váha väčšinou nepresahuje 50 kilogramov. Ich nespornou výhodou je možnosť zapojenia do bežnej zásuvky s príkonom 220 V. Manipulácia je jednoduchá a bezpečná.

Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník , fotka

Vertikálne - tento typ štiepačky je výkonnejší a je možné s ním štiepať väčšie kusy dreva o dĺžke až 1 metra a priemerom viac ako 30 cm. Stroje sú vybavené kliešťami, do ktorých sa poleno zafixuje pomocou rukoväte. Týmto spôsobom sa zabráni prípadnému odlietnutí rozštiepených častí do strán. Ako náhle zatlačíme po stranách na obe rukoväte, uvedie sa štiepací klin do prevádzky. Pri týchto výrobkoch je možné nastaviť pracovnú výšku podložnej plošiny. Vertikálne štiepačky majú silnejší motor a vyšší výkon, čo sa odráža na ich váhe presahujúcej aj 100 kilogramov. Nevýhodou je vyššia nákupná cena.

Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník , fotka


V ponuke firmy Domatech Production s.r.o. nájdete široký výber horizontálnych i vertikálnych štiepačiek určených na účely chatárov a chalupárov, ale aj štiepačky pre profesionálne využitie. Firma stavila na skutočnú kvalitu a zaoberá sa tak predajom osvedčených štiepačiek značiek Woodster a Scheppach. Vďaka nim môžete využiť čas strávený na záhrade oveľa efektívnejšie než predtým a už nemusíte riešiť, čo s drevom, ktoré vám sekerou nejde spracovať.

Štiepačky Scheppach

Nemecká firma Scheppach vyrába už takmer 80 rokov profesionálne stroje určené na prácu s drevom a ďalšiu záhradnú techniku. Na štiepačkách tejto firmy je vidieť tradičná nemecká precíznosť a prepracovanosť v každom detaile. Na tieto stroje boli použité tie najlepšie technológie a neustále u nich dochádza k početným inováciám. Výrobky značky Scheppach sa vyznačujú tou najvyššou kvalitou. Ak teda chcete mať bezporuchový stroj, na ktorý sa dá naozaj spoľahnúť, bude štiepačka dreva značky Scheppach tou pravou voľbou.

Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník , fotka


Štiepačky Woodster
Značka Woodster je dcérskou firmou spoločnosti Scheppach, ktorá má medzi záhradnou technikou už mnoho rokov svoje meno. Tieto stroje tak z Scheppachu prebrali množstvo prvkov, ale pridali ešte niečo navyše - cenovú dostupnosť. Sú určené predovšetkým pre náročnejšie hobby využitie a ocení ich každý, kto vyžaduje výbornú kvalitu za rozumnú cenu. Štiepačky Woodster sa stavajú na samotný vrchol vo svojej cenovej kategórii. Sa štiepacími kliešťami Woodster môžu manipulovať ako muži, tak i ženy - obsluha je jednoduchá a nie je potrebné žiadne špeciálne školenie. Musíte urobiť iba dve veci, vložiť do štiepača dreva poleno a následne ho spustiť. Stroj sa už o všetko ostatné postará sám. Ak teda nie ste profesionál a hľadáte štiepačku dreva pre vlastné použitie, bude pre vás značka Woodster tým pravým. Stroje sa vyznačujú vysokou kvalitou a 4 ročnou zárukou.

Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník , fotka

Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek značku, môžete si byť istí, že sa všetky vyznačujú dlhou životnosťou, tichým, bezproblémovým chodom, jednoduchou údržbou a taktiež veľmi vysokou bezpečnosťou, ktorá je veľmi dôležitým faktorom. Stroje musia spĺňať tie najprísnejšie nemecké normy, ktoré vylučujú možnosť ich nechceného spustenia. Ich robustná konštrukcia pomáha udržiavať počas štiepania stabilitu. Navyše sú vybavené veľkými kolesami a transportnými madlami, ktoré uľahčujú manipuláciu.
 

Domatech Production s.r.o.
Zájezd 6
552 03 Česká Skalice

http://info.domacitechnika.cz
www.domacitechnika.cz
obchod@domatech.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Štiepačky Woodster a Scheppach - šikovný pomocník zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »