Elektrické strunové kosačky a motorové kosy

15.5.2011 | Jana Henychová | Zahradná technika | Komentárov 0 |

Kosenie trávy a udržiavanie záhrady si vyžaduje vždy veľa úsilia a odhodlania. Manipulácia s ťažkými zariadeniami nie je určená pre každého a preto vám ponúkame jednoduché riešenie v podobe strunových kosačiek alebo motorových kôs, vďaka ktorým pokosíte ľubovoľne vysokú trávu ľahko a rýchlo.

Elektrické strunové kosačky a motorové kosy  - foto, Hyperbyvanie.sk

Tieto novodobé typy prístrojov pre údržbu zelene sú určené pre všetky druhy trávnatých porastov. Môžete ich používať pre bežné posekanie trávnatej plochy, ale to nie je všetko. Takmer na každej záhrade sa nachádza mnoho malých miest, ktoré nemožno udržiavať pomocou záhradných traktorov ani bežnými rotačnými kosačkami a tak nám také miesta postupne zarastajú a vyzerajú zanedbané a neudržiavané. Ide najmä o rôzne zákutia v ohraničení záhrady, samotné okraje záhonov alebo blízke okolie stromov a kríkov. Tieto ručne ovládané strunové kosačky a motorové kosy si dokážu poradiť so zvyškami trávy v zákutiach a okrajoch chodníkov. Okrem dokosenia okrajov medzi záhonmi a cestičkami ju môžete použiť pri kosení na horšie dostupných miestach, napríklad pod vetvami ovocných stromov. Motorové kosy zvládnu každý detail a každé malé zákutie a tak budete mať vždy dobrý pocit, že ste odviedli do detailu poctivú prácu.

Elektrické strunové kosačky a motorové kosy , fotka

Elektrická strunová kosačka ani motorová kosa nie je príliš náročná na samotné ovládanie a údržbu a preto si ju môže zadovážiť takmer každý. Vyspelé modely drobných záhradných kosačiek majú v sebe zabudované špeciálne drôtené vodítko, ktoré v priebehu kosenia chráni dôležité rastliny, o ktoré nechcete prísť. Medzi ďalšiu možnosť využitia strunovej kosačky patrí udržiavanie drobných tenkých vetiev na ovocných stromoch alebo okrasných kríkoch. Túto prácu môžeme však vykonávať iba pomocou prídavného špeciálneho pílového kotúča s dlátovitým alebo sekacím ozubením, ktorý nám dokonale umožní prebytočné nežiaduce dreviny odrezať.

Elektrické strunové kosačky a motorové kosy , fotka

Ručné strunové kosačky a motorové kosy poháňané elektromotorom sú na rozdiel od tých benzínových výhodnejšie, majú zvyčajne nižšiu hmotnosť a tak ich môžu lepšie ovládať aj ľudia, ktorí nemajú toľko sily. Motor je chránený tepelnou poistkou proti preťaženiu. Dlhú životnosť a minimum vibrácií garantuje uloženie ohybného hriadeľa v samomaznom puzdre. Optimálne umiestnené ťažisko pri nízkej hmotnosti tak umožňuje ľahšiu manipuláciu s prístrojom a zaručuje vám za určitý čas väčšie množstvo odvedenej práce.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Elektrické strunové kosačky a motorové kosy zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 236 príspevkov

2012 Absorbing Fashion Latest One Shoulder Or: wedding gowns online best wedding...

Enlaces de paquetes de vacaciones en Londres : enlaces de outlet londres Vuelos...

Audemars Piguet: beste Zwitserse replica horloges beste...

Hamilton: michael kors outlet klaring Korting...

Billige Brown, engros Brown, Discount Brown: pandora stikkontakt online pandora...

Ďalšie príspevky »