Motorový záhradný fúrik

2.5.2011 | Jana Henychová | Zahradná technika | Komentárov 1 |

Pre práce rôzneho druhu spolu s upratovaním na záhrade je potreba zaobstarať si kvalitnú výbavu, aby vám čo najdlhšie vydržala. Pre rýchlu a jednoduchú prepravu nákladu a drobných tuhých odpadov sa vám môže hodiť ľahko manipulovateľný motorový záhradný fúrik, s ktorým zvládnete urobiť veľa druhov prác rýchlo a pohodlne.

Motorový záhradný fúrik  - foto, Hyperbyvanie.sk

Ľahké ovládanie umiestnené v rukoväti vozidla umožňuje ľahkú pohybovú prístupnosť takmer pre každého. Stačí len otočiť rukoväťou, následne dôjde k zapnutiu motora a môžete sa vydať na miesto, kam práve potrebujete. Vďaka pevnej konštrukcii poháňanej elektromotorom dokáže bez zbytočnej námahy prepraviť náklad s vyššou hmotnosťou, ako keby ste používali obyčajný záhradný fúrik. Fúrik poháňa jednosmerný elektromotor uložený v osi jedného z kolies, u ktorého je súčasne zabudovaná aj prevodovka. To všetko tvorí dohromady funkčný a kompaktný celok. Zdrojom energie je špeciálny gélový akumulátor, ktorý je vysoko odolný voči prehriatiu. Do budúcnosti teda nehrozí vyliatie elektrolytu ako u niektorých vstavaných batérií. Akumulátor sa dá dobiť priamo vo fúriku a nemusíme ho zvlášť vyťahovať.

Motorový záhradný fúrik , fotka

Vybavenosť elektrickým motorom zahŕňa v sebe mnoho ďalších výhod. Napríklad, zvládne aj s väčším naložením prekonať mierne stúpanie a nevyžaduje spevnený terén. Môžete sa tak bez väčších problémov pohybovať po piesku a hline, bez toho aby sa to premietlo na obtiažnosti práce. Výkon motora sa automaticky prispôsobuje charakteru jazdeného terénu a momentálnej záťaži. Z kopca alebo po rovine môžete fúrik bez odporu predbiehať. Dlhú životnosť zaručuje aj samotná technológia, pretože výkon motora sa pri práci prispôsobuje danej záťaži a preto je spotreba energie podstatne menšia a tým pádom aj celkové opotrebenie. Prevodovka je vyrobená z pevných plastových materiálov, ktoré bývajú vystužené uhlíkovými vláknami.

Motorový záhradný fúrik , fotka

Samotná manipulácia sa inak od bežného záhradného fúrika výrazne nelíši. Pri zatáčaní nadľahčíte zadné kolesá, otočíte stroj do požadovaného smeru a pokračujete v jazde, kam potrebujete. Vyklápanie sa vykonáva ručne, u vyspelejších modelov sa korba vykladá pomocou páky. Objemný náklad v podobe prebytočnej zeminy, kompostu, hnoja, orezaných konárov alebo sutín zo stavieb tak môžete ľahšie prepravovať na požadované miesto. Okrem osobného využitia pre súkromné záhrady sa motorizovaný fúrik dokáže uplatniť v lesníctve, poľnohospodárstve a stavebníctve, kde je potrebné, aby požadovaná práca bola rýchlejšie hotová. Jeden pracovník vám tak odvedie za určitý čas viac práce, ako keby používal obyčajný ťažký kovový vozík. Skrátka s motorizovaným záhradným kolieskom je koniec vyčerpávajúcim dňom pri práci na záhrade a na stavbách.
Motorový záhradný fúrik , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 5

Diskusia

branko furik: kolko stoji eur< Odpovedať

počet príspevkov: 1

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »