Záhradné vysávače a dúchadlá

19.5.2011 | Jana Henychová | Zahradná technika | Komentárov 0 |

Upratovanie na záhrade nám môže často zabrať veľké množstvo úsilia a času. Ak posekáme trávu, musíme ju zhrabať a upratať na kompost. To isté s drobnými úlomkami konárov alebo opadaného lístia. K tomu všetkému nám môže pomôcť špeciálny typ záhradného vysávača s mnohostrannou využiteľnosťou.

Záhradné vysávače a dúchadlá  - foto, Hyperbyvanie.sk

Takýto prístroj si môžete zaobstarať buď v elektrickom prevedení alebo na benzínový motor. Vďaka svojej stavbe a konštrukcii v kombinácii s popruhom na rameno je vysávač veľmi ľahko manipulovateľný. Disponuje vysokým ťahom vzduchu, ktorý môže fungovať aj opačnou silou. Takže okrem vysávača ho môžeme používať aj ako fúkač, ktorý je veľmi výhodný pri usmerňovaní neporiadku na jednu hromadu. Záhradným vysávačom tak odpad fúkaním premiestnime na kopu a následne vysajeme do pripraveného vaku s dostatočným objemom, ktorý si nesieme cez rameno. Ak je uprataný odpad prírodným materiálom, potom ho ľahko využijeme do kompostu.

Záhradné vysávače a dúchadlá , fotka

Záhradný vysávač je kompaktný prístroj, ktorý dokonale umožňuje rýchlu a prispôsobivú zmenu momentálnemu režimu vysávača a vyfukovanie len zmenou polohy umiestnenej a voľne nastaviteľnej klapky. Čo sa týka samotnej trubice, tak sa od bežných interiérových vysávačov líši tým, že má v sebe zabudované dve komory. Horná časť slúži k nasávaniu aj vyfukovaniu, tá spodná iba pre fúkač. Ako u väčšiny moderných vysávačov je aj tu nástavcová trubica teleskopicky nastaviteľná v premenlivej dĺžke. Vysávač má kolieska pre jednoduchšie udržiavanie výšky trubice nad zemou. Pre elektronickú reguláciu výkonu vysávača slúži niekoľko polôh, ktorých počet sa u každého produktu môže líšiť. Striedať polohy motora sa vyplatí ako pre jeho šetrnosť tak pre optimálne nastavenie prúdenia vzduchu, ktorý je pre chod spotrebiča nepochybne dôležitý.

Záhradné vysávače a dúchadlá , fotka

Vybrané modely elektrických záhradných vysávačov môžu okrem satia a fúkania obsahovať tiež zabudovaný drvič odpadov. Taká vymoženosť umožňuje v krátkom čase a šetrným spôsobom ekologické spracovanie záhradného odpadu, ako je tráva, lístie alebo úlomky drevín, odpad zo živého plotu a mnoho ďalšieho. Drviče spracovávajú drevnú hmotu pomocou rotujúcich nožov a vznikajú tak jemné kúsky drevnej drviny. Takto spracovaný odpad je možné oveľa ľahšie vhodiť na kompost. Vďaka tejto doplnkovej drviacej funkcii vysávača budete mať dokonale zabezpečenú čistotu záhradnej plochy aj v okolí vášho domu. Dokáže si poradiť aj s hlinou v jednotlivých rohoch, zákutiach a štrbinách. To všetko je krok k perfektnej čistote a poriadku vášho domova, ktorý si aj Vaša záhrada zaslúži.

Záhradné vysávače a dúchadlá , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Záhradné vysávače a dúchadlá zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »