Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady

25.7.2011 | Jana Henychová | Zahradná technika | Komentárov 0 |

Leto je v plnom prúde a s ním je spojených mnoho príjemných aktivít. Medzi ne patrí najmä organizovanie spoločenských akcií, ktorých neoddeliteľnou súčasťou je grilovanie.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pre grilovanie a opekanie na vonkajších roštoch je potrebné obstarať si kvalitné grilovacie náčinie. Obvykle býva k zohnaniu v kompletných sadách, ktoré obsahujú všetko, čo je na grilovanie bežných pokrmov potrebné. Okrem podberákov, obracačov, nožov a väčších ostrých vidličiek na pečenie by sme tu našli aj grilovacie kliešte. Jedná sa o veľmi praktický doplnok, keď máte v nádobe naložené steaky a chcete ich postupne jeden po druhom položiť na rošt. Kliešte stačí len uchopiť a dvoma prstami zovrieť jemnou silou. Tiež vám môžu dobre pomôcť pri pretáčaní na opečenie z druhej strany. Kliešte tak tvoria praktický doplnok v rámci bežnej výbavy domácnosti, ktoré môžete okrem grilovania uplatniť aj v rámci čiastkových činností pri dennom varení v kuchyni.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady , fotka

Ak ste si obľúbili chuť grilovaných rýb, je veľmi praktické zadovážiť si v rámci kompletnej grilovacej sady alebo samostatne špeciálny opekač na ryby. Jedná sa o podlhovasté elipsovité kovové sito s rukoväťou, ktoré je smerom k zemi mierne vypuklé, aby sa na ňom ryba dobre usadila. U niektorých typov zastáva rukoväť jednoduché držadlo, za ktoré sa opekač pomocou ďalších drobných spojových častí pripevňuje priamo k hlavnému grilovaciemu telesu. Stačí len zmontovať konštrukciu, pripraviť potrebné suroviny a začať grilovať.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady , fotka

Pre grilovanie špízov, tenších klobás alebo zeleniny sa vo veľkej miere používajú zvláštne napichovacie grilovacie ihlice. Vďaka nim môžete menšie kusy pokrmu na ihlicu dokonale upevniť. V takom stave sa oveľa lepšie udrží optimálna vzdialenosť tak, že opekané jedlo v priebehu grilovania zostáva výškovo na úrovni roštu a neprepadne do žeravého popola. Navyše vďaka možnosti voľného otáčania sa tak potraviny z vonkajšej časti dobre prepečú a zvnútra nezostanú surové. Pre vysokú odolnosť bývajú ihlice vyrábané z ocele alebo chrómu.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady , fotka

S grilovaním súvisia aj menej príjemné činnosti ako je upratovanie a údržba grilu a jeho príslušenstvo. K jeho vyčisteniu je možné využívať množstvo odporúčaných čistiacich prípravkov, ale nevyhnutnou súčasťou je aj odstraňovanie nečistoty mechanickou silou. K tomu nám môže pomôcť špeciálna tvrdá kefa na vyčistenie usadenín, ktoré sa v priebehu viacerých grilovacích akcií po sebe ľahko zachytia. Môžete ho tiež získať buď samostatne, alebo keď si zakúpite niektorú z praktických grilovacích súprav. Vďaka kief z tvrdých vlákien tak zaschnuté nečistoty dokonale odstránite.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady , fotka

Grilovacie sady s dostatočnou výbavou môžu byť tiež praktickým a vhodným darčekom pre niekoho, kto rád griluje a vy viete, že zatiaľ podobnú sadu nevlastní.

Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady , fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Náčinie na grilovanie a špeciálne grilovacie sady zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »