Altány pre romantikov

2.3.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Altány sú stálymi stavbami do záhrad už dlhé roky, nech sa už jedná o stĺporadie, rustikálne trámy či typický anglický vzor. Môžete si vybrať z obrovskej ponuky altánov, pavilónov a záhradných domčekov. Váš altánok by mal zapadať do záhrady a byť zladený so záhradným domčekom, aby nepôsobil ako že ho tam niekto zabudol.

Altány pre romantikov  - foto, Hyperbyvanie.sk

Nasávať v kľude čerstvý vzduch rozkvitnutej záhrady, načúvať šušťanie padajúceho lístia či pozorovať, ako sa stmieva, byť chránený pred vetrom a dažďom, alebo mať jednoducho možnosť len tak sedieť a snívať. To všetko sa dá robiť v záhradnom altánku. Kúzlo tejto romantickej stavby môžete umocniť väčším množstvom kvitnúcich ruží okolo. Ideálne miesto je na takom mieste záhrady, kde je pokoj a ticho, kde nepočujete štekot susedovho psa alebo priamo hlučných susedov. Sedieť na čerstvom vzduchu v tesnom kontakte s rastlinami a živočíchmi je sen mnohých z nás.

Altány pre romantikov , fotka

Strecha z lístia chráni pred ľahkým mrholením, živý plot alebo múrik za chrbtom poskytuje pocit bezpečia. Svoje čaro majú aj popínavé rastliny. Pokiaľ vás toto všetko láka, je na čase začať sa zaujímať, ako taký altánok vybudovať. V obchodoch nájdete dostatočnú ponuku počnúc najrôznejšími lavičkami s pevným zadným dielcom končiac vysoko komfortnými altánmi s pevnou strechou zo šindľa alebo živice, v anglickom štýle potom z dreva, s mriežkovou zadnou časťou alebo kovaným operadlom elegantných kriviek v tvare gotickej kaplnky či pagody.

Altány pre romantikov , fotka

Vhodné miesto pre vybudovanie altánku je v tesnej blízkosti živého plotu, pred záhradným múrikom, pod vysokým stromom alebo na konci záhradného chodníka. Budete tu mať chránený chrbát, čo navodzuje pocit celkového uvoľnenia. Až budete premýšľať, kam ho umiestniť, skúste si to naplánovať tak, aby altánok nebol priamo vidieť z terasy vášho domu, váš pokoj tak bude menej rušený.

Altány pre romantikov , fotka

Altánok si môžete zhotoviť aj sami. Na vytýčené miesto umiestnite z každej strany stĺpik, hore ich spojte jedným priečnym trámom a zadný priestor môžete zakončiť mriežkovou stenou. Nešetrite popínavými rastlinami, inšpirujte sa altánmi v iných záhradách a skúste napríklad popínavé ruže. Obzvlášť romanticky pôsobí záhradná besiedka či altánok obklopený popínavými ružami, ktoré majú veľké množstvo dlhých výhonkov, posiatych veľkým množstvom kvetov.

Altány pre romantikov , fotka

K tomu, aby popínavé ruže vytvorili okolo vašej stavby krásny hustý závoj, sú potrebné minimálne dva roky. Čakať sa vám oplatí a tí z vás, čo už majú vysadené a tento rok vám altánok obrastie ružičkami, potom môžete snívať a byť romantici ako stredoveký básnik a oslniť vlastnými výtvormi práve tú vašu princeznú.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Altány pre romantikov zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »