Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu

24.3.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Nadväzujeme na jeden z predchádzajúcich článkov a pripravili sme pre vás ďalší tip, ako ošetriť váš záhradný nábytok, ale aj drevené stavby na vašej záhrade. Patria sem napríklad pergoly, prístrešky a ďalšie drevené konštrukcie. V prípade, že povrch dreva potrebuje ošetriť, nezostáva než vziať štetec do ruky a pustiť sa do práce ...

Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Dnešná ponuka náterov na exteriérový nábytok, pergoly a obloženie je naozaj široká. Ak chcete poskytnúť vášmu záhradnému nábytku naozaj kvalitné ošetrenie odporúčame výrobky od popredného anglického výrobcu farieb, lakov a tmelov - značky Ronseal. Zo širokej ponuky prípravkov na ošetrenie dreva ako v exteriéri, tak interiéri si iste vyberiete to, čo práve potrebujete (výhradným distribútorom týchto farieb pre ČR je Detecha, chemické výrobné družstvo).

Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu , fotka

Pre dokonalé ošetrenie záhradného nábytku odporúčame použiť Hardwood Garden Furniture Oil - olej na údržbu a ochranu záhradného nábytku. Výrobok možno použiť na nové drevo, prípadne na drevo už predtým podobným prípravkom ošetrované. Nemožno ho odporučiť pre aplikáciu na mäkké drevo. Ide o zmes prírodných olejov a živíc, nahrádzajúci esenciálne oleje, ktoré zamedzujú vysychaniu dreva. Vytvára elastický vodeodolný a trvanlivý náter pre kvalitný záhradný nábytok z tvrdého dreva. Olej sa nanáša pomocou mäkkej, suchej, bezprašnej handričky. Pred aplikáciou odstráňte všetky predchádzajúce nátery. Ľahko obrúste brúsnym papierom. Prach, nečistoty a mastnotu zotrite handričkou namočenou v lakovom benzíne. Náter oleja si vždy vyskúšajte na skrytej plôške ošetrovaného dreva. Povrch musí byť suchý, zbavený všetkých nečistôt. Pomocou mäkkej suchej tkaniny olej ľahko votrite do dreva a prípadný prebytok zotrite. Po vyschnutí môžete podľa potreby postup zopakovať. Dostatočnú ochranu poskytnú tri vrstvy nanesené vždy po 6 hodinách. Na pravidelnú údržbu naneste ďalšiu vrstvu oleja vždy po šiestich mesiacoch. Nábytku tak zaistíte trvalú ochranu.

Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu , fotka

Ak potrebujete vybaviť novým lakom drevené obloženia, okná a dvere, potom ideálnym náterom je vonkajší lak Outdoor Varnish. Jedná sa o jedinečný, vysoko trvanlivý a extrémne pružný transparentný lak vyrobený z flexibilnej alkydovej živice. Je určený na vonkajšie nátery okien, dverí, obloženia a ďalších výrobkov z mäkkého i tvrdého dreva. Je tiež vhodný na už lazúrované drevo, ktorému poskytuje ďalšiu ochranu. Lak pôsobí veľmi dobre proti poveternostným vplyvom. Na zabezpečenie kvalitnej UV ochrany má lak ľahko farebný (medový) nádych. Pre dostatočnú ochranu sú potrebné 2-3 nátery. Čisté a suché drevo je treba pred náterom jemne obrúsiť a utrieť lakovým benzínom. Staré nesúdržné nátery musia byť pred nanášaním laku úplne odstránené. Pred použitím a počas neho výrobok dobre premiešavajte. Nanášajte rovnomernú vrstvu laku a rozotierajte po smere drevných vlákien. Na neošetrené vonkajšie drevo naneste aspoň tri vrstvy a na už skôr lakované či lazúrované, dve vrstvy s časovým odstupom 6 hodín. Pri nanášaní na neuzavreté tvrdé drevo narieďte prvý náter maximálne 15% lakového benzínu. Nenanášajte na priamom slnku. Na dreve niektorých tropických stromov, napríklad teaku, iroku atď, môže lak schnúť dlhšie a môže mať horšiu priľnavosť. Výrobok vždy vyskúšajte najprv na malej ploche.

Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu , fotka

Na zabezpečenie ochrany neopracovaného dreva odporúčame použiť One Coat Fencelife - vodou riediteľný tónovaný, vysoko účinný prostriedok pre dekoráciu a ochranu drevených konštrukcií z neopracovaného dreva v exteriéri. Vyniká farebnou stálosťou s vysokou ochranou proti UV žiareniu. Emulzia zo špeciálnych voskov a živíc poskytuje drevu vodeodolnosť, pričom mu umožňuje dýchať a zároveň zabraňuje praskaniu a odlupovaniu. Vhodný k náterom plotov, záhradných domčekov, kôlní apod. Je zvlášť vhodný na hrubo opracované drevo. Na dosiahnutie maximálneho účinku stačia 1-2 nátery. Neodporúčame ho používať na príliš hladko opracované drevo. Pred nanášaním sa uistite, že je drevo čisté a suché. Pomocou tvrdej kefy a brúsneho papiera odstráňte všetky nečistoty, mach, pleseň a lišajníky. Pred použitím a počas neho farbu dobre premiešavajte. Nanášajte štetcom rovnomernú vrstvu. One Coat Fencelife nie je vhodný na nanášanie striekaním.

Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu , fotka


Ak ošetríte Váš drevený nábytok, pergoly a obloženie vyššie uvedenými výrobkami, môžete si byť istí, že ste poskytli drevu tú najlepšiu ochranu pred poveternostnými vplyvmi, slnkom a ľahkým mechanickým poškodením. Pri letných záhradných slávnostiach a grilovaní si môžete byť istí, že Vaše vonkajšie posedenie bude pôsobiť dokonalým dojmom. Viac informácií o produktoch Ronseal nájdete na www.ronseal.cz.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Pripravte pergoly a prístrešky na letnú sezónu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »