Kompostéry a silá pre Vašu záhradu

18.5.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Kvalitný kompost a jeho efektívne uskladnenie je potrebný pre každú záhradu. Či už na vašej záhradke pestujete zeleninu alebo vám rastú ovocné stromy, ktorým zastrihuje vetvy, tak sa vždy počas kratšieho času nahromadí väčšie množstvo rastlinného odpadu. A to dokonca, aj keď máte len okrasný trávnik. Vytváranie kompostu sa vykonáva od nepamäti pre zlepšenie kvality pôdy, aby ste mohli lepšie pestovať okrasné kvety a plodiny. Pre lepšie uskladnenie je výhodné kúpiť si špeciálny kompostér s dostatočne veľkým úložným priestorom.

Kompostéry a silá pre Vašu záhradu  - foto, Hyperbyvanie.sk

Rada moderne stavaných kompostérov z plastu disponuje špeciálnym systémom usporiadaných otvorov, ktoré umožňujú optimálnu cirkuláciu vzduchu. Spolu s priaznivou teplotou a vlhkosťou urýchľujú proces rozkladania. Posekanú trávu, burinu, drobné vetvičky a šupky zo zeleniny tak ľahko uskladníme a vytvorí sa čisto prírodná odpadová zmes obsahujúca stabilizované organické látky a rastlinné živiny, ktoré sú kvalitným základom pre rast kvetov a plodín. Kvalitnú prírodnú odpadovú zmes môžeme získať iba riadeným biologickým rozkladom.

Kompostéry a silá pre Vašu záhradu , fotka

Plastové kompostéry oplývajú množstvom výhod. A to ako po praktickej stránke tak aj svojím moderným vzhľadom. Spoľahlivo dokážu nahradiť klasické komposty ohraničené drevenou dosku a to bez nepríjemného zápachu z organických zvyškov a lietajúceho hmyzu. Nevýhodou starých drevených kompostov je, že vplyvom zvýšenej vlhkosti a teploty rýchlo hnijú a preto je najvýhodnejšie zaobstarať si plastovú schránku s dostatočným objemom, aby sa vám do nej vošlo v krátkom čase čo najviac odpadu. Napríklad budete rezať alebo zastrihávať väčšie množstvo konárov stromov a kríkov a v ten istý deň sa rozhodnete pokosiť trávu a viac odpadu sa vám hneď nahromadí. Preto je lepšie zaobstarať si radšej väčšiu. Plastové kompostéry tak poskytujú záruku dlhodobej kvality a trvanlivosti. Pre pevnosť a stabilitu je najlepšie voliť ako materiál polyetylén.

Kompostéry a silá pre Vašu záhradu , fotka

Podobné riešením, ako je kompostér, sa ponúka pre uskladnenie rastlinného odpadu kompostovacie silo. Táto nádoba tiež umožňuje rýchlejší rozpad a premenu rastlinných zvyškov. Je ľahko zostaviteľné. Jeho kvalitný spôsob uskladňovania umožňuje veľa ďalšieho využitia v pestovateľstve a záhradníctve. Vybrané modely obsahujú kvalitnú ventiláciu a zároveň umožňujú potrebnú reguláciu priechodu vzduchu pomocou otočného ventilu, ktorý je zabudovaný priamo vo veku. Kvalitné kompostéry majú v sebe vždy dostatok otvorov, ale u týchto vyspelých modelov môžeme počet otvorených otvorov regulovať. Jednoručné otváranie a zatváranie je veľmi ľahké vďaka zabudovaným pántom. Nový plastový kompostér sa tak stane praktickým pomocníkom aj moderným doplnkom pre Vašu záhradu.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Kompostéry a silá pre Vašu záhradu zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »