Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby

20.5.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Rozdelenie záhrady na živú zelenú časť a prístupové cesty s okrajovým chodníkmi si vyžaduje starostlivé uváženie predovšetkým pri voľbe vhodného materiálu. Pre vybudovanie dostatočne pevného chodníku, potrebných ciest v rámci záhradnej plochy alebo orámovanie u záhonu nám môže pomôcť veľkoformátová dlažba vyrobená z kvalitných betónových zmesí.

Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby  - foto, Hyperbyvanie.sk

Prednosťou veľkoformátových dosiek je jednoduchý a rýchly spôsob výstavby väčších plôch, chodníkov, príjazdových ciest do garáže a parkovacích miest pred domom. Tento typ dlažby si môžete objednať v ľubovoľných rozmeroch, farebnom a vzorkovanom prevedení, aké potrebujete. Čím väčšie a pevnejšie kusy, tým dlhšia životnosť. Farebnosť môže byť buď jednoliata alebo pestrá. Ak máte radi tradičný pestrý štýl farebnej štvorčekovej mozaiky, môžete si pre obloženie vašej obľúbenej plochy zaobstarať veľkoformátové dlaždice práve s takým vzorom a na prvý pohľad bude všetko vyzerať, ako by jednotlivé malé štvorčeky boli každý pokladaný a zabudovaný zvlášť.

Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby , fotka

Tiež povrchové prevedenie sa u jednotlivých druhov obloženia môže líšiť. Mnoho typov veľkoformátovej dlažby obsahuje dokonca protišmykovú štruktúru, ktorá uľahčuje ľahký pohyb a pritom zvyšuje bezpečnosť pri chôdzi. Jednotlivé dosky sú pomocou špeciálneho technologického postupu vyrábané tak, aby dlhodobo mali vysokú odolnosť proti mrazu a celej rade chemických čistidiel. Ako jeden z mála obkladových materiálov sú vysoko odolné proti posypovej soli v zimnom období. Vďaka svojmu vysokému stupňu pevnosti a odolnosti voči mrazu vám taká dlažba vydrží po mnoho desiatok rokov.

Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby , fotka

Veľké formáty obkladových dlaždíc sú módnym trendom pre zdobenie záhradných plôch. Aj tu nájdu uplatnenie jednoduché motívy v podobe priamych a pravouhlých línií, ktoré vďaka svojej jednoduchosti umožňujú posilniť celkový dojem z konkrétnej stavby, plochy chodníka alebo iného architektonického diela. Môže ísť napríklad o pochôdzne plochy záhrad či vstupné priestory do súkromných objektov. Pohľadový alebo pieskovaný betón tak vytvorí jedinečný a nenahraditeľný obkladoví materiál.

Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby , fotka

Tento druh obkladového materiálu nájde všestranné využitie. Napríklad si z neho môžete vytvoriť stojaté orámovanie alebo špeciálne plotové dosky pre jednotlivé zeleninové záhony. Ak chceme zvýšiť ochranu rastu našich plodín pred neblahým napadnutím podzemnými živočíchy, môžeme takýto obkladový materiál použiť ako podhrabové dosky. Väčšie betónové kusy tak predstavujú jednoduché a efektívne riešenie pre výstavbu plotov a potrebného orámovania.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Prístupové cesty a plochy z veľkoformátovej dlažby zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »