Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne

10.5.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Chcete si nechať zhotoviť kuchyňu v modernom a zároveň netradičnom štýle? Potom sa môžete nechať inšpirovať niektorými vzormi vonkajších kuchýň určených špeciálne pre záhradu. Ponúka ideálne riešenie pre jarné a letné mesiace, kde sa budete zdržiavať vo voľnom čase.

Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne  - foto, Hyperbyvanie.sk

Kuchyňa pod šírym nebom patrí k súčasným moderným západným trendom. Ak vám práve varenie zaberie dlhší čas a nechcete ho za pekného počasia tráviť v štyroch stenách domu, môžete si jednoducho pripraviť jedlo vonku. Existuje mnoho spôsobov, ako si takúto kuchynku postaviť. V podstate sa jedná o doplnkové vybavenie a zariadenie, ktoré sa vám môže hodiť najmä pri grilovaní, pre posedenie návštev a bežné stolovanie vonku. Jedno zo základných vybavení by mal tvoriť podlhovastý stôl alebo pult s dostatočne veľkou pracovnou plochou, na ktorom si budete môcť všetko pripraviť.

Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne , fotka

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o výbavu pre vonkajšie používanie, je potrebné tomu prispôsobiť výber materiálu, aby dokázal odolať vlhku alebo nadmernému slnečnému žiareniu. Priestor záhradnej kuchyne by mal byť aspoň čiastočne krytý. Pracovnú plochu je najlepšie zaobstarať si zo silného plastu. Sedacia súprava môže byť buď tradičný plastová alebo z moderných drevitých materiálov ako je ratan, trstina, bambus alebo kokos, ktoré tak vašu záhradu obohatia o ďalšie prírodné prvky. Tiež rozkladacie stoličky z pevného dreva v tmavo hnedej farbe vytvoria príjemné prostredie záhradnej krajiny.

Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne , fotka

Aby sa záhradná kuchyňa čo najviac podobala tej, na ktorú sme zvyknutí, je potrebné obstarať si nerezový drez a zabezpečiť prívod vody s odpadom. Môžete tak počas grilovania a stolovania priebežne umývať potrebné druhy riadu a náčinia. Rovnako tak ako voda bude v kuchynke dôležitá aj elektrina. Najmä pre drobné osvetlenie, až začne zapadať slnko. Pokiaľ to možnosti vašej záhrady a domu dovoľujú, môžete si do kuchynky zhotoviť aj zásuvku, aby ste mohli používať niektoré drobné kuchynské spotrebiče aj vonku. Ak máte na záhrade krb, môžete túto kuchynku prepojiť s ním a vznikne tak celý záhradný komplex.

Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne , fotka

Ku zdokonaľovaniu tejto kuchyne si môžete postupne kuchynku vybavovať rôznymi doplnkami záhradného nábytku, ako sa vám to hodí. To všetko môžete v primeranej miere nakombinovať s vhodnými kvetmi a kríkmi. Už nebudete musieť v priebehu grilovania prebiehať medzi záhradou a kuchyňou v dome a chodiť si pre potrebné vybavenie. Budete mať všetko v jednom a pri ruke. Obetujte malú plochu záhrady, nechajte sa inšpirovať a nebudete ľutovať.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Tipy pre stavbu záhradnej kuchyne zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »