Plastové oplotenie pre dom

13.6.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Pevné a bezpečné oplotenie je základnou výbavou každého rodinného domu. Pre ochranu obydlia a záhrady si môžeme vybrať z množstva plotov s bezpečnostnými ochrannými prvkami ako doplnkovým príslušenstvom. Okrem klasických pletivových a drevených plotov máme na výber tiež z množstva celoplastových alebo poplastovaných typov.

Plastové oplotenie pre dom  - foto, Hyperbyvanie.sk

Oplotenie pozemku zo silných plastových materiálov je dostatočne pevným vybavením, ktoré je z pohľadu bezpečnosti porovnateľné s ostatnými druhmi oplotenia z materiálov ako je drevo alebo kov. Či už si zaobstaráte plotové poplastované pletivo alebo celoplastové plániky, zaručí vám dlhodobú životnosť s dlhoročným využívaním. Tento druh pletiva sa vo veľkej miere používa na oplotenie súkromných záhrad, ale využívajú ho aj majitelia sadov, poľnohospodárskych objektov alebo napríklad aj detských ihrísk.

Plastové oplotenie pre dom , fotka

Pri nadobudnutí takého plota nemusíte obstarávať žiadne bezpečnostné opatrenia na zimu. Na rozdiel od dreveného alebo kovového plotu nepotrebujú žiadne špeciálne nátery ani mazacie oleje. Vďaka silnému plastovému materiálu vydrží extrémne horúčavy i mrazy. Aj napriek tomu, že sa jedná o plastové materiály, tak v teplých letných mesiacoch k nadmernému zväčšovaniu objemu nedochádza. Ďalšou výhodou je, že nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu.

Plastové oplotenie pre dom , fotka

Ak si po rokoch chcete nechať zhotoviť nový plot, ktorý bude vysoko bezpečný a zároveň v modernom vzhľade, tak plastové ploty túto možnosť v širokom rozsahu ponúkajú. Z množstva vzoriek farieb si môžete vybrať váš budúci plot a pritom sa môžete nechať inšpirovať tradičnými vzormi. Tak napríklad si môžete zaobstarať plot z plastových dosiek v hnedej farbe so vzorom, ktorý z diaľky na prvý pohľad pripomína natreté drevo. Úspornejším variantom tejto podoby môže byť tiež drevoplastová zmes, ktorú tvorí kombinácia drevených pilín s termoplastickým polypropylénom, ktorý je zdravotne nezávadný a vhodný najmä pre alergikov.

Plastové oplotenie pre dom , fotka

Samotná výroba nám o týchto plotoch tiež môže veľmi pomôcť urobiť si dobrú predstavu, že sa jedná o skutočnú kvalitu. Materiál jednotlivých častí plotov sa pomocou špeciálnej technológie prefarbuje na skrz, čím sa docieli toho, že výsledná farba nie je len náterom, ale je napustená v celej štruktúre. A tak v prípade drobného poškodenia, poškriabania alebo iného narušenia plochy nedôjde na prvý pohľad k viditeľnému znehodnoteniu ako tomu býva u povrchových náterov. U mnohých drevených plotov postupom času dochádza k trhlinám a odvrstvovaniu triesok, čo je v prípade plastového plotu vylúčené. Ak by náhodou k povrchovému poškodeniu plotového dielu došlo, je možné ho opracovať bežnými drevoobrábacími strojmi. Dobrá investícia sa vyplatí, pretože je zárukou na celý život.
 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Plastové oplotenie pre dom zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »