Domáce vodárne a čerpadlá

23.6.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Ak si chcete zvoliť spoľahlivý a efektívny spôsob zásobovania vody do rodinného domu alebo na chatu, tak vám okrem bežných čerpadiel môžeme tiež odporučiť niektorú z domácich vodární, ktoré sú spoľahlivými technickými zariadeniami so zárukou dlhodobého šetrenia nákladov domácnosti.

Domáce vodárne a čerpadlá  - foto, Hyperbyvanie.sk

Pri zriaďovaní domácej vodárne, zavádzaní čerpadiel a iných čiastkových potrebných zariadení je potrebné si vopred zistiť, či budete čerpať vodu v čistom stave alebo znečistenú, aby sa tomu mohli prispôsobiť inštalácie prípadného filtra. Ďalším dôležitým kritériom pre výber vodného čerpadla je, či budete čerpať vodu pitnú alebo úžitkovú. Pre každý typ vody existujú totiž špeciálne stavané čerpadlá. V neposlednom rade je nezabudnuteľné množstvo vody, ktoré zariadenie spracováva. Konkrétne či máte zámer kúpiť si čerpadlo alebo domácu vodáreň pre rekreačnú chatu či chalupu, kde netrávime každý deň, oplatí sa vám rozhodne menší a úspornejší typ, u ktorého nemusia byť tak náročné požiadavky, ako keby ste ho kupovali domov pre denné používanie, kde bude určite vplyvom bežných denných činností dochádzať k rýchlejšiemu opotrebovaniu takéhoto zariadenia.

Domáce vodárne a čerpadlá , fotka

Osobitný spôsob zásobovania vody možno vykonávať pomocou ponorných čerpadiel. Ich zostava sa v rozšírenom meradle uplatňuje najmä tam, kde nemožno používať odstredivé čerpadlo. Ponorné čerpadlo volíme s ohľadom na statickú výšku a vzdialenosť zásobovaného objektu od vodného zdroja a statickú výšku rozvodov potrubia objektu. Pri upevňovaní ho zavesíme pomocou nylonového lana. Niektoré čerpadlá počas procesu vydávajú vysokú mieru nepríjemného hluku, ktorý sa šíri ďalej potrubím. Tomu sa dá efektívne zabrániť aplikovaním flexibilných hadičiek, ktoré počas inštalácie čerpadla umiestnime do oblasti výtlačného potrubia, ktoré sa nachádza v priamej blízkosti ústrednej tlakovej nádoby.

Domáce vodárne a čerpadlá , fotka

Čerpadlo je najlepšie umiestniť do pivnice domu. To ale nie je vždy možné, napríklad na nejakej chate, ktorá žiadnu pivnicu nemá a napriek tomu čerpadlo na vodu potrebujeme. Ak teda budeme inštalovať čerpadlo alebo domácu vodáreň vonku, vyžaduje si to zvláštne ochranné zakrytie schránkou. Drevený prístrešok alebo dokonca iba fóliu vám neodporúčame, pretože takéto chatrné riešenie nie je dostatočne odolné proti nepriaznivému počasiu. Predovšetkým je nutné vybrať si miesto, kde čerpadlo nebude zamŕzať. Jednou z možností je zariadenie pomocou predĺženého potrubia umiestniť nad úroveň zeme a všetko zakryť bezpečnostné kovovou schránkou, ktorá je síce o niečo málo nákladnejším riešením, ale z dlhodobého pohľadu sa do nej investovať rozhodne vyplatí.

Domáce vodárne a čerpadlá , fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1

Diskusia

Článok Domáce vodárne a čerpadlá zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »