Stavba a druhy domácich udiarní

21.7.2011 | Jana Henychová | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Tentoraz sa môžete dozvedieť, ako si postaviť domácu udiareň priamo na Vašej záhrade. Keďže sa jedná o tepelné upravovanie mäsa, je potrebné tomu prispôsobiť konštrukciu a vybrať ten správny materiál ako základ pre stavbu.

Stavba a druhy domácich udiarní  - foto, Hyperbyvanie.sk

Najvhodnejším materiálom pre vonkajšiu schránku udiarne je drevo. Jeho prírodné vlastnosti sú nenahraditeľné. Počas tepelného spracovania potravy navyše neuvoľňuje žiadne škodlivé látky. Udiarní existuje celkom veľké množstvo druhov, ale základný princíp každého takéhoto zariadenia je značne podobný. Udiareň je zostavená z ohniska, dymovodu, udicou komory a vývodového komína. Ohnisko a udica komôr sú oddelené dymovodom. Základnou funkciou dymovodu je v priebehu udiaceho procesu ochladzovať dym, ktorý vzniká horením paliva. Zaisťuje tak tepelné opracovanie iba vyúdením od dymu, nie od plameňov ohňa. V jednoduchších variantoch odvodu dymu z udiarne postačí namiesto komínu iba plošný otvor, ktorý musí byť dostatočne široký.

Stavba a druhy domácich udiarní , fotka

Veľmi rozšírený je aj variant udiarne s grilom. Vďaka tejto praktickej kombinácii môžete získať domáce zariadenia pre mnohostranné využitie. Okrem údenia môžete napríklad grilovať kurčatá alebo steaky. Tento komplet sa vám dobre osvedčí, až budete organizovať nejakú rodinnú oslavu alebo spoločenskú akciu pre priateľov. Kombináciu grilu a udiarne si možno vyrobiť vlastnými silami, ak si zakúpite jednotlivé potrebné komponenty. Ako palivo sa najčastejšie používa drevené uhlie v kombinácii s drevom.

Stavba a druhy domácich udiarní , fotka

Ďalšia možnosť, ako si domácu udiareň vyrobiť, je prirobiť potrebné súčasti k už postavenému záhradnému krbu. Stačí si zaobstarať špeciálnu kovovú stenu so závesnými háčikmi, ktorá sa ku krbu upevní v jeho hornej časti a prepojí sa s krbovým murovaným komínom. Samotná konštrukcia udiarne môže okrem dreveného materiálu byť postavená tiež z tehál, betónových zmesí, vybraných kovov, dokonca aj kameňa. Ak máte radi domáce údeniny a zároveň často v teplých mesiacoch na záhrade grilujete, potom sa vám stavba takého kompletu do budúcnosti rozhodne vyplatí.

Autor: Jana Henychová / Hypermedia.cz
 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 3

Diskusia

Článok Stavba a druhy domácich udiarní zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 207 príspevkov

Luxuoso Montblanc Pen foram em alta demanda ,: canetas canetas Mont...

Mária Bolešová: Dobrý deň, ak si chcem kúpiť jedno z...

Qualitäts-beste Schweizer Replica U Boat Uhre: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Moncler Down Jacket Women Kapuzen Jacken lila: monclermoncler outletmoncler...

Rika: nielen do bytu, ale aj kancelarie v...

Nike Air Max Uomo - scarpe nike: nike air max nike fabbrica. [b]scarpe...

Ahoj: Tiež hľadám detský nábytok! Ďakujeme...

Replica Chopard Watches, orologi di lusso Cho: swiss replica orologi aaa + Orologi...

Datejust 36 millimetri: orologi Rolex orologi rolex a basso...

Ďalšie príspevky »