Napnite plachty

15.9.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Balkóny veľkých rozmerov, strešné záhrady, terasy, bazény, skrátka všetky externé priestory, ktoré treba chrániť pred slnkom a dažďom, sú ako stvorené pre zatienenie pomerne nového typu v podobe plachiet.

Napnite plachty  - foto, Hyperbyvanie.sk

Ako materiál sú použité markýzové tkaniny alebo technické textílie sieťového charakteru v rôznych farebných variantoch. Plachty sa napínajú prostredníctvom pevných lán s karbónovým jadrom, nosná konštrukcia a pevné časti systému sú z vysoko legovanej nerezovej ocele. Ešte predtým, než sa pustíme do podrobností okolo plachiet, zopakujme si základné možnosti zatienenia vonkajších priestorov na záhrade.

Slnečníky, markízy, stany

Počas svojho vývoja dospeli záhradné slnečníky k najrôznejším tvarom, konštrukciám, systémom ovládania i spôsobom inštalácie a upevnenia. Posun zaznamenali aj materiály: drevo na stojanoch a rahná často ustupujú oceli a hliníku, poťahom dominuje kvalitný polyester, dralón a najnovšie polyolefín. Jednoduché stredové stojany sa premenili v teleskopické, ovládané kľukovými a kladkovým mechanizmami, skutočne trendy sú konštrukčne vymakané lampiónové slnečníky s bočným závesom, ktoré zvládnu aj veterné poryvy.

Napnite plachty , fotka

Najviac tieňa poskytujú slnečníky výkyvné a tiež praktické náklopné polohovacie protislnečné steny na dvoch nohách. Súčasný trh ponúka aj prenosné slnečné strechy ovládané markýzovou kľučkou a samonosné zatienenie v podobe stanu či altánku. Terasy, balkóny, lodžie už tradične zatieňujeme aj markízami s plastovou, hliníkovou alebo oceľovou konštrukciou, s ručným alebo motorickým ovládaním a elektronikou reagujúcou na silu vetra a slnečného žiarenia.

Tieniace plachty

Špeciálny, elegantný systém s nádychom luxusu chráni pred slnkom a dažďom terasy, samostatné plochy a najbližšie okolie budov. Cenená je aj jeho univerzálnosť, hodí sa ako k architektúre historického charakteru, tak k moderným preskleným budovám.

Napnite plachty , fotka

Dokonale splynú s prostredím, ich minimalistický dizajn poskytuje pocit otvorenosti vonkajšieho priestoru a zároveň aj intímnosti. Zastrešenie môže mať podobu kosoštvorca, trojuholníka, mnohouholníka, ľahko kónického obdĺžnika, tvar plachty však možno prispôsobiť aj asymetrickým rozmerom. Variabilný upevňovací systém umožňuje jeho montáž v podstate kamkoľvek.

Napnite plachty , fotka

Zatienenie sa skladá z hriadeľa s pohonom, ovládania, plachty, podpier a upevnenia, jeho súčasťou je aj čidlo, ktoré v závislosti na rýchlosti vetra dá pokyn k automatickému zvinutiu plachiet. Parametre maximálnej sily vetra sú nastaviteľné podľa konkrétnych podmienok daného miesta požiadaviek užívateľa. Rovnakým aspektom vyhovuje aj upevňovací systém, ktorý berie do úvahy najmä polohu slnka a hlavné smery vetra. A pretože pod plachtami sa príjemne sedí, aj keď prší, ich sklon umožňuje bezproblémové odtekanie dažďovej vody. Plachta môže byť vybavená aj originálnym osvetlením.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Starlux, Maron, Línia design

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 1


Súvisiace odkazy a zdroje informácií

Diskusia

Článok Napnite plachty zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »