Ploty z prírodného kameňa

24.11.2011 | Záhradné stavby | Zahradné stavby | Komentárov 0 |

Hoci sa blíži záver novembra a práve vrcholia prípravy záhrad na zimu a stavebné práce skôr finišujú alebo už dávno skončili, môže byť koniec roka správnym časom na zamyslenie, čo vylepšiť okolo nášho domu počas budúceho roka. Čo takto nový plot z prírodného kameňa?

Ploty z prírodného kameňa - foto, Hyperbyvanie.sk

Prírodný kameň znovu preniká v stále väčšej miere tiež do stavieb plotov. Nemáme na mysli žiadne "ozdobné" plotové stĺpiky zo žulových kociek vytrhaných z rozbúranej cesty, ani zlepené z kameňa z neďalekej riečky alebo potoku, ale skutočne vkusné plotové diely. Na popularite získavajú gabiony, zvárané siete zostavené do kociek alebo kvádrov, z ktorých po vyplnení lomovým kameňom možno vytvárať potrebné zostavy oporných stien, múrikov, deliacich priečok a tiež plotov. Práca s gabionmi je ale namáhavá i náročná na čas. Ručne sa musí premiestniť a urovnať spravidla niekoľko ton kameňa, ako dosiahnete požadovaný výsledok.

Ploty z prírodného kameňa, fotka

 

Tam, kde bol po dlhé roky kameň nahradzovaný betónom, sa situácia obracia a rastie záujem o možnosti využitia prírodných materiálov. Pre vybudovanie plotov z prírodného kameňa sú veľmi vhodné a moderné prefabrikáty, ktoré sú už z výroby pripravené tak, aby ich montáž bola pre stavebníka veľmi jednoduchá, rýchla a lacná a pritom aby výsledok zodpovedal prácy zručného kamenára.

Ploty z prírodného kameňa, fotka

 

V ponukách výrobcov je hneď niekoľko variantov plotových stĺpikov z bridlice, pieskovca či kvarcitu, ktorých jednotlivé diely sa postavia na seba do potrebnej výšky a vyplnia suchým betónom. Na stĺpik sa na záver prilepí čiapka tiež z prírodného kameňa. Medzi stĺpiky sa použije pripravená soklová doska zhotovená z rovnakého materiálu, ktorá je samonosná a nepotrebuje teda betónový základ. Kotví sa na pätky stĺpikov. Obrovskou výhodou týchto prefabrikátov z prírodného kameňa je jednoduchá, rýchla a lacná výstavba. Betónové pätky sa zhotovujú len pod stĺpikmi, vlastný stĺpik zostavený z niekoľkých málo dielov, celistvá soklová doska s jednoduchou montážou - to sú základné prednosti tohto systému. Rozteč medzi stĺpikmi je variabilný až do 270 cm. Stavbu zvládne aj málo skúsený stavebník. Aj bez potreby kamenára získate plot majstrom zhotovený.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: ABC serviceDiskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Ploty z prírodného kameňa zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 232 príspevkov

Audemars Piguet: beste Zwitserse replica horloges beste...

Hamilton: michael kors outlet klaring Korting...

Billige Brown, engros Brown, Discount Brown: pandora stikkontakt online pandora...

Franck Muller Klokker : Klokker Factory Onlin: swiss kopi klokker aaa + sveitsiske...

NOOB Factory replica watches,JF Factory repli: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Katarína: sused nad nami predpokladám že má...

Ďalšie príspevky »