Kvalita, nadčasovosť, variabilita

21.7.2011 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Zahradný nábytok | Komentárov 0 |

Možno sme už morom presýtení, možno máme v posledných rokoch hlbšie do vrecka. Avšak mnohí z nás tohtoročné leto radšej strávia v pohodlí domáceho prostredia, na záhrade pri dome, chate či chalupe. A k tomu neodmysliteľne patrí aj posedenie na záhrade alebo na terase.

Kvalita, nadčasovosť, variabilita  - foto, Hyperbyvanie.sk

Odpočinku dodá na komforte kvalitný, pokiaľ možno na údržbu nenáročný a pochopiteľne pekný záhradný nábytok. Kto investíciu do tohto vybavenia zvažuje práve v rámci začínajúcej letnej sezóny, mal by rozhodne vedieť, že tento rok hrá prím variabilita a originalita. Výrobcovia rešpektujú individuálny vkus a ponúkajú skutočne pestrú škálu najrôznejších štýlov, materiálov a ich kombinácií. Na trhu je nábytok v mnohých štýloch, dizajnoch a širokej palete použitých materiálov, ku ktorým patrí hliník, ušľachtilá oceľ, drevo a špeciálne syntetické materiály používané pre stále obľúbenejšie výplety. Na doskách stolov sa stále objavuje sklo a prírodný či syntetický kameň.

Kvalita, nadčasovosť, variabilita , fotka

Hliníková ľahkosť a stabilita

Vďaka svojej ľahkosti, pružnosti a nespočetnému množstvu kombinácií s ďalšími materiálmi si hliník v segmente záhradného nábytku už niekoľko rokov drží silnú pozíciu. Pre tento materiál sú charakteristické čisté línie a kombinácie s ďalšími materiálmi, ako sú výplety a textílie rôznych typov alebo drevené a plastové prvky na opierkach. Nábytok z hliníka možno označiť ako bezúdržbový, takže stačí ho čas od času umyť vodou a nechať uschnúť. Na zimu je vhodné ho chrániť pred vlhkosťou a mrazom. Pozor na spomínané doplnkové materiály, niektoré z nich potrebujú špeciálnu starostlivosť.

Kvalita, nadčasovosť, variabilita , fotka

Kovová nadčasová klasika

Kovovému nábytku roku 2010 dominujú širšie, hlbšie, ale najmä pohodlné kreslá. Pokiaľ ide o farby, drží žezlo kovovo alebo grafitovo sivá, ale nechýba ani čistá biela klasika. Kovový nábytok je vhodný nielen pre záhrady, nájde však uplatnenie aj v interiéroch. Kov je ďalším materiálom, ktorý z hľadiska údržby nevyžaduje prílišnú pozornosť. U oceľového nábytku je ale nutné sa uistiť, že výrobca myslel na kvalitnú ochrannú technológiu, ktorá kov chráni pred koróziou. Skvelá je napríklad úprava Thermosint, vďaka ktorej je kovový nábytok absolútne bezúdržbový po dlhé roky, opäť si vystačí s občasným vodným kúpeľom. Nábytok s týmto povrchom nie je ani nutné schovávať pred nástrahami zimy, ako to vyžadujú výrobky bez špeciálnej úpravy. Opäť dávajte pozor na doplnkové materiály (napríklad drevo), s ktorými býva kov často kombinovaný.

Kvalita, nadčasovosť, variabilita , fotka

Vypletaná krása a praktickosť

Niet divu, že boom vzdušných výpletov pretrváva: vo vypletaných kreslách sa pohodlne a príjemne sedí, syntetické vlákna sú pružné, absolútne odolné voči vplyvom počasia a ľahko sa udržujú. Výplety sa najčastejšie kombinujú s hliníkovou konštrukciou, finálny nábytok je ľahký a veľmi stabilný. Predtým veľmi používaný ratan postupne dokonale nahrádzajú syntetické, textilné a kovové výpletové materiály, ktoré sú odolné a pritom si zachovávajú dokonalý vzhľad. Vďaka vyspelým technológiám výroby a kvalitným surovinám netreba väčšine vypletaného nábytku venovať zvýšenú starostlivosť. Udržuje sa s pomocou teplej vody a hubky s neagresívnym čistiacim prípravkom. Cez leto nie je nábytok nutné schovávať, iba v zime potrebuje strechu nad hlavou a suché prostredie bez mrazu.

Kvalita, nadčasovosť, variabilita , fotka

Nerezová jednoduchosť

Ctitelia čistých tvarov a jednoduchých a priamych línií určite siahnu po nerezovom záhradnom nábytku. Základom výsledného efektu je kombinácia hlavnej suroviny - ušľachtilej ocele - s textilným výpletom alebo drevom. Ani tento typ nábytku nevyžaduje zvýšenú starostlivosť, vystačí si s občasnou sprchou prúdom vody. Na zimu sa odporúča uskladniť ho v suchom prostredí, pretože je nutné chrániť doplnkové materiály (napríklad teakové drevo, textilné tkaniny či výplety).

Kvalita, nadčasovosť, variabilita , fotka

Teakový hit

Aj keď drevo je v tohtoročnej sezóne trochu na ústupe, na svoje si prídu aj milovníci dreveného záhradného nábytku. Dominantnou drevinou pre jeho výrobu je teak, ktorého obľuba vďaka peknému vzhľadu a odolnosti neklesá. Počasiu teakový nábytok vzdoruje vďaka obsahu éterických olejov, ktoré si poradia s každým počasím: dažďom i tropickými horúčavami s mrazom i snehom. Teaku neublíži dokonca ani slaná voda. Napriek tomu je na zimu rozumné nábytok upratovať. Dôležité je vedieť, že teak časom získava šedú patinu a na povrchu dreva sa vytvárajú vrúbkami, čo však nezhoršuje kvalitu materiálu. Údržba vo forme jemného zbrúsenia povrchu drevu vráti jeho dokonale hladký povrch a čiastočne odstráni aj patinu. Ošetrenie teakovým olejom oživí charakteristickú farbu dreva a zlepšuje jeho pružnosť a odolnosť.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: IKEA, Kettler, Záhrada Praha, FINEZZA design

 Diskutovat Tlačiť článok

Hodnotenie článku

hlasov: 0

Diskusia

Článok Kvalita, nadčasovosť, variabilita zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

počet príspevkov: 0

Zobrazit diskusiu » Pridať príspevok

Nájdite si svoje bývanie

Vyberajte z viac ako 10000 nehnuteľností na Hyperreality.sk

Nehnuteľnosť

Kraj

Obsahuje text

poradna

V tejto chvíli neexistujú žiadne záznamyDiskusia

Celkom: 245 príspevkov

Relógios Hublot Replica Watches : Fábrica Onl: réplica relógios suíços aaa + relógios...

Hublot Replica Watches - ein geliebter Band f: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

Réplica reloj Omega Broad Arrow Chronographe : [b]réplicas de relojes suizos aaa...

Replica Omega Seamaster , AAA Omega Seamaster: Replik Schweizer Uhren aaa + Replik...

høj kvalitet schweiziske replika ure: høj kvalitet schweiziske replika...

Ďalšie príspevky »